Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Jahu, Edvin Tallinna Mõõk  EST 
2 Puhm, Marek Tallinna Mõõk  EST 
3T Sjasin, Boris Tallinna Mõõk  EST 
3T Matskevitš, Jegor Tallinna Mõõk  EST 
5 Kolesnik, Aleks Tallinna Mõõk  EST 
6 Khudobkin, Jüri Tallinna Mõõk  EST 
7 Puhm, Marko Tallinna Mõõk  EST 
8 Koemets, Karl Egert Tallinna Mõõk  EST 
9 Puulmann, Kevin Markus Tallinna Mõõk  EST 
10 Lambinen, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
11 Balaskin, Michel Tallinna Mõõk  EST 
12 Gaydon, Sebastjan Tallinna Mõõk  EST 
13 Peerna, Kristjan Konrad Tallinna Mõõk  EST 
14 Aas, Gustav Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Lambinen, Nikita TM  EST 
2 Jahu, Edvin 12  TM  EST 
3 Puhm, Marko 16  TM  EST 
4 Matskevitš, Jegor 17  TM  EST 
5 Kolesnik, Aleks 18  TM  EST 
6 Puhm, Marek 19  TM  EST 
7 Sjasin, Boris 25  TM  EST 
8 Puulmann, Kevin Markus 44  TM  EST 
9 Peerna, Kristjan Konrad 46  TM  EST 
10 Balaskin, Michel 58  TM  EST 
11 Koemets, Karl Egert 71  TM  EST 
12 Khudobkin, Jüri 76  TM  EST 
13 Gaydon, Sebastjan 79  TM  EST 
14 Aas, Gustav 88  TM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Puhm, Marek
TM / EST
1 V4 D4 D2 V5 D3 D4 2 0,33 22 22 0
Peerna, Kristjan Konrad
TM / EST
2 D1 D2 D1 V5 D2 D1 1 0,17 12 25 -13
Puulmann, Kevin Markus
TM / EST
3 V5 V3 D2 V5 V5 D3 4 0,67 23 23 0
Kolesnik, Aleks
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0,83 28 13 +15
Gaydon, Sebastjan
TM / EST
5 D1 D3 D3 D1 D3 V4 1 0,17 15 27 -12
Lambinen, Nikita
TM / EST
6 V5 V5 D4 D2 V5 D2 3 0,50 23 23 0
Khudobkin, Jüri
TM / EST
7 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0,83 27 17 +10

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Sjasin, Boris
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0,83 29 19 +10
Balaskin, Michel
TM / EST
2 D3 V5 D4 D4 D1 D3 1 0,17 20 26 -6
Aas, Gustav
TM / EST
3 D1 D1 D0 D3 D1 D4 0 0,00 10 30 -20
Jahu, Edvin
TM / EST
4 D4 V5 V5 V5 V5 V5 5 0,83 29 17 +12
Koemets, Karl Egert
TM / EST
5 D2 V5 V5 D3 D4 D3 2 0,33 22 27 -5
Matskevitš, Jegor
TM / EST
6 V5 V5 V5 D3 V5 D3 4 0,67 26 20 +6
Puhm, Marko
TM / EST
7 D4 V5 V5 D2 V5 V5 4 0,67 26 23 +3



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Kolesnik, Aleks 18  TM  EST  0,83  28  13  +15  Advanced
2 Jahu, Edvin 12  TM  EST  0,83  29  17  +12  Advanced
3 Sjasin, Boris 25  TM  EST  0,83  29  19  +10  Advanced
4 Khudobkin, Jüri 76  TM  EST  0,83  27  17  +10  Advanced
5 Matskevitš, Jegor 17  TM  EST  0,67  26  20  +6  Advanced
6 Puhm, Marko 16  TM  EST  0,67  26  23  +3  Advanced
7 Puulmann, Kevin Markus 44  TM  EST  0,67  23  23  Advanced
8 Lambinen, Nikita TM  EST  0,50  23  23  Advanced
9 Puhm, Marek 19  TM  EST  0,33  22  22  Advanced
10 Koemets, Karl Egert 71  TM  EST  0,33  22  27  -5  Advanced
11 Balaskin, Michel 58  TM  EST  0,17  20  26  -6  Advanced
12 Gaydon, Sebastjan 79  TM  EST  0,17  15  27  -12  Advanced
13 Peerna, Kristjan Konrad 46  TM  EST  0,17  12  25  -13  Advanced
14 Aas, Gustav 88  TM  EST  0,00  10  30  -20  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Kolesnik, Aleks 
TM / EST  (1) Kolesnik, Aleks 
(16) -BYE-   
    (1) Puhm, Marek 
(9) Puhm, Marek    10 - 8 
TM / EST  (8) Puhm, Marek   
(8) Lambinen, Nikita  10 - 5   
TM / EST    (1) Puhm, Marek 
(5) Matskevitš, Jegor    10 - 7 
TM / EST  (5) Matskevitš, Jegor     
(12) Gaydon, Sebastjan  10 - 3     
TM / EST    (4) Matskevitš, Jegor   
(13) Peerna, Kristjan Konrad    10 - 4   
TM / EST  (4) Khudobkin, Jüri   
(4) Khudobkin, Jüri  10 - 4   
TM / EST    (1) Jahu, Edvin 
(3) Sjasin, Boris    10 - 7 
TM / EST  (3) Sjasin, Boris     
(14) Aas, Gustav  10 - 6     
TM / EST    (3) Sjasin, Boris     
(11) Balaskin, Michel    10 - 8     
TM / EST  (6) Puhm, Marko       
(6) Puhm, Marko  5 - 4       
TM / EST    (2) Jahu, Edvin   
(7) Puulmann, Kevin Markus    10 - 7   
TM / EST  (7) Koemets, Karl Egert     
(10) Koemets, Karl Egert  7 - 6     
TM / EST    (2) Jahu, Edvin   
(15) -BYE-    10 - 6   
  (2) Jahu, Edvin   
(2) Jahu, Edvin     
TM / EST