Final Results
Place Name Club(s) Country
1 PRIIMÄGI, Henrik Tallinna Mõõk  EST 
2 RAID, Daniel Andreas Tallinna Mõõk  EST 
3T KIIROJA, Jaron Tallinna Mõõk  EST 
3T SALM, Markus Tallinna Mõõk  EST 
5 TAFENAU, Kasper Tallinna Mõõk  EST 
6 TAMMISTE, Paul Mark Tallinna Mõõk  EST 
7 PREDE, Oliver Tallinna Mõõk  EST 
8 ZURBA, Ilja Tallinna Mõõk  EST 
9 ŠITIKOV, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
10 MURUMAA, Mathias Tallinna Mõõk  EST 
11 PEVKUR, Jan Joonas Tallinna Mõõk  EST 
12 KALLASTE, Carl-Robert Tallinna Mõõk  EST 
13 MEIER, Jaan Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 RAID, Daniel Andreas TM  EST 
2 SALM, Markus TM  EST 
3 ZURBA, Ilja TM  EST 
4 TAFENAU, Kasper TM  EST 
5 TAMMISTE, Paul Mark 10  TM  EST 
6 PRIIMÄGI, Henrik 11  TM  EST 
7 PREDE, Oliver 13  TM  EST 
8 KIIROJA, Jaron 19  TM  EST 
9 PEVKUR, Jan Joonas 57  TM  EST 
10 KALLASTE, Carl-Robert 999  TM  EST 
11 MURUMAA, Mathias 999  TM  EST 
12 ŠITIKOV, Nikita 999  TM  EST 
13 MEIER, Jaan 999  TM  EST 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
ŠITIKOV, Nikita
TM / EST
1 D3 V5 D0 V5 D2 D4 2 0,33 19 27 -8
KIIROJA, Jaron
TM / EST
2 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 0,83 28 19 +9
MEIER, Jaan
TM / EST
3 D3 D3 D2 D2 D1 D1 0 0,00 12 30 -18
TAMMISTE, Paul Mark
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 D4 D2 4 0,67 26 18 +8
PEVKUR, Jan Joonas
TM / EST
5 D4 D3 V5 D3 D1 D4 1 0,17 20 27 -7
TAFENAU, Kasper
TM / EST
6 V5 D4 V5 V5 V5 D4 4 0,67 28 18 +10
RAID, Daniel Andreas
TM / EST
7 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0,83 26 20 +6

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
MURUMAA, Mathias
TM / EST
1 D1 V5 D2 D1 D0 1 0,20 9 24 -15
PREDE, Oliver
TM / EST
2 V5 V5 V5 D3 D1 3 0,60 19 16 +3
KALLASTE, Carl-Robert
TM / EST
3 D4 D2 D2 D4 D1 0 0,00 13 25 -12
ZURBA, Ilja
TM / EST
4 V5 D4 V5 D4 D1 2 0,40 19 19 0
SALM, Markus
TM / EST
5 V5 V4 V5 V5 V5 5 1,00 24 15 +9
PRIIMÄGI, Henrik
TM / EST
6 V5 V5 V5 V5 D3 4 0,80 23 8 +15



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 SALM, Markus TM  EST  1,00  24  15  +9  Advanced
2 KIIROJA, Jaron 19  TM  EST  0,83  28  19  +9  Advanced
3 RAID, Daniel Andreas TM  EST  0,83  26  20  +6  Advanced
4 PRIIMÄGI, Henrik 11  TM  EST  0,80  23  +15  Advanced
5 TAFENAU, Kasper TM  EST  0,67  28  18  +10  Advanced
6 TAMMISTE, Paul Mark 10  TM  EST  0,67  26  18  +8  Advanced
7 PREDE, Oliver 13  TM  EST  0,60  19  16  +3  Advanced
8 ZURBA, Ilja TM  EST  0,40  19  19  Advanced
9 ŠITIKOV, Nikita 999  TM  EST  0,33  19  27  -8  Advanced
10 MURUMAA, Mathias 999  TM  EST  0,20  24  -15  Advanced
11 PEVKUR, Jan Joonas 57  TM  EST  0,17  20  27  -7  Advanced
12 KALLASTE, Carl-Robert 999  TM  EST  0,00  13  25  -12  Advanced
13 MEIER, Jaan 999  TM  EST  0,00  12  30  -18  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) SALM, Markus 
TM / EST  (1) SALM, Markus 
(16) -BYE-   
    (1) SALM, Markus 
(9) ŠITIKOV, Nikita    15 - 6 
TM / EST  (8) ZURBA, Ilja   
(8) ZURBA, Ilja  15 - 9   
TM / EST    (1) PRIIMÄGI, Henrik 
(5) TAFENAU, Kasper    15 - 7 
TM / EST  (5) TAFENAU, Kasper     
(12) KALLASTE, Carl-Robert  15 - 6     
TM / EST    (4) PRIIMÄGI, Henrik   
(13) MEIER, Jaan    15 - 10   
TM / EST  (4) PRIIMÄGI, Henrik   
(4) PRIIMÄGI, Henrik  Opponent no-show   
TM / EST    (1) PRIIMÄGI, Henrik 
(3) RAID, Daniel Andreas    15 - 10 
TM / EST  (3) RAID, Daniel Andreas     
(14) -BYE-       
    (3) RAID, Daniel Andreas     
(11) PEVKUR, Jan Joonas    15 - 6     
TM / EST  (6) TAMMISTE, Paul Mark       
(6) TAMMISTE, Paul Mark  15 - 11       
TM / EST    (2) RAID, Daniel Andreas   
(7) PREDE, Oliver    15 - 13   
TM / EST  (7) PREDE, Oliver     
(10) MURUMAA, Mathias  15 - 12     
TM / EST    (2) KIIROJA, Jaron   
(15) -BYE-    15 - 7   
  (2) KIIROJA, Jaron   
(2) KIIROJA, Jaron     
TM / EST