Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Šitikov, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
2 Pevkur, Jan Joonas Tallinna Mõõk  EST 
3 Nilisk, Kristiin Tallinna Mõõk  EST 
4 Anis, Dinara Tallinna Mõõk  EST 
5 Maripuu, Marian Tallinna Mõõk  EST 
6 Velleste, Karoliina Tallinna Mõõk  EST 
7 Kuznetsov, Daniil Tallinna Mõõk  EST 
8 Jahu, Edvin Tallinna Mõõk  EST 
9 Murumaa, Mathias Tallinna Mõõk  EST 
10 Lättekivi, Mattis Tallinna Mõõk  EST 
11 Lauri, Mati Tallinna Mõõk  EST 
12 Meier, Jaan Tallinna Mõõk  EST 
13 Telegina, Elizaveta Tallinna Mõõk  EST 
14 Kabrits, Armand Tallinna Mõõk  EST 
15 Sorainen, Laura Helena Tallinna Mõõk  EST 
16 Koobas, Laura Tallinna Mõõk  EST 
17 Matzen, Laur Matthias Tallinna Mõõk  EST 
18 Matskevitš, Egor Tallinna Mõõk  EST 
19 Vassiljev, Mihhail Tallinna Mõõk  EST 
20 Korkinen, Karina Tallinna Mõõk  EST 
21 Siidra, Aron Tallinna Mõõk  EST 
22 Kolesnik, Aleks Tallinna Mõõk  EST 
23 Puhm, Marko Tallinna Mõõk  EST 
24 Järv, Marianna Tallinna Mõõk  EST 
25 Lukina, Anastassia Tallinna Mõõk  EST 
26 Grišakov, Arina Tallinna Mõõk  EST 
27 Matinjan, Anuš Tallinna Mõõk  EST 
28 Puhm, Marek Tallinna Mõõk  EST 
29 Erss, Ott Henrik Tallinna Mõõk  EST 
30 Vassiljeva, Maria Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST 
2 Anis, Dinara TM  EST 
3 Nilisk, Kristiin TM  EST 
4 Šitikov, Nikita TM  EST 
5 Velleste, Karoliina TM  EST 
6 Murumaa, Mathias TM  EST 
7 Kuznetsov, Daniil TM  EST 
8 Maripuu, Marian TM  EST 
9 Lättekivi, Mattis 12  TM  EST 
10 Puhm, Marek 13  TM  EST 
11 Jahu, Edvin 14  TM  EST 
12 Puhm, Marko 15  TM  EST 
13 Telegina, Elizaveta 16  TM  EST 
14 Vassiljev, Mihhail 18  TM  EST 
15 Lauri, Mati 20  TM  EST 
16 Korkinen, Karina 21  TM  EST 
17 Sorainen, Laura Helena 22  TM  EST 
18 Kabrits, Armand 26  TM  EST 
19 Kolesnik, Aleks 27  TM  EST 
20 Koobas, Laura 28  TM  EST 
21 Järv, Marianna 31  TM  EST 
22 Matinjan, Anuš 32  TM  EST 
23 Siidra, Aron 33  TM  EST 
24 Grišakov, Arina 34  TM  EST 
25 Matzen, Laur Matthias 35  TM  EST 
26 Erss, Ott Henrik 41  TM  EST 
27 Lukina, Anastassia 42  TM  EST 
28 Vassiljeva, Maria 73  TM  EST 
29 Meier, Jaan 11  TM  EST 
30 Matskevitš, Egor 17  TM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Pevkur, Jan Joonas
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 4 +21
Järv, Marianna
TM / EST
2 D0 D4 D4 V5 D2 1 0,20 15 24 -9
Koobas, Laura
TM / EST
3 D0 V5 D4 V5 V5 3 0,60 19 20 -1
Jahu, Edvin
TM / EST
4 D3 V5 V5 V5 V5 4 0,80 23 17 +6
Puhm, Marek
TM / EST
5 D0 D4 D3 D3 D4 0 0,00 14 25 -11
Matskevitš, Egor
TM / EST
6 D1 V5 D3 D1 V5 2 0,40 15 21 -6

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Anis, Dinara
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 9 +16
Puhm, Marko
TM / EST
2 D3 D2 V5 D4 D2 1 0,20 16 24 -8
Lättekivi, Mattis
TM / EST
3 D2 V5 V5 V5 V5 4 0,80 22 14 +8
Kolesnik, Aleks
TM / EST
4 D1 D4 D4 V5 D1 1 0,20 15 22 -7
Matinjan, Anuš
TM / EST
5 D1 V5 D1 D2 D2 1 0,20 11 24 -13
Meier, Jaan
TM / EST
6 D2 V5 D2 V5 V5 3 0,60 19 15 +4

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Siidra, Aron
TM / EST
1 D4 D2 D2 V5 D2 1 0,20 15 20 -5
Kabrits, Armand
TM / EST
2 V5 D2 D4 V5 D2 2 0,40 18 19 -1
Maripuu, Marian
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 D4 4 0,80 24 10 +14
Telegina, Elizaveta
TM / EST
4 V5 V5 D1 V5 D4 3 0,60 20 16 +4
Vassiljeva, Maria
TM / EST
5 D0 D0 D0 D0 D0 0 0,00 0 25 -25
Nilisk, Kristiin
TM / EST
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 12 +13

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Vassiljev, Mihhail
TM / EST
1 V5 V5 D0 D0 D4 2 0,40 14 20 -6
Lukina, Anastassia
TM / EST
2 D4 V5 D1 D0 D2 1 0,20 12 22 -10
Grišakov, Arina
TM / EST
3 D1 D2 D2 D3 V5 1 0,20 13 24 -11
Šitikov, Nikita
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 8 +17
Kuznetsov, Daniil
TM / EST
5 V5 V5 V5 D3 V5 4 0,80 23 11 +12
Sorainen, Laura Helena
TM / EST
6 V5 V5 D4 D2 D3 2 0,40 19 21 -2

Pool #5
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Korkinen, Karina
TM / EST
1 V5 D0 D1 D4 V5 2 0,40 15 22 -7
Erss, Ott Henrik
TM / EST
2 D3 D1 D2 D4 D3 0 0,00 13 25 -12
Velleste, Karoliina
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 D3 4 0,80 23 7 +16
Matzen, Laur Matthias
TM / EST
4 V5 V5 D1 D2 D2 2 0,40 15 18 -3
Lauri, Mati
TM / EST
5 V5 V5 D0 V5 V5 4 0,80 20 19 +1
Murumaa, Mathias
TM / EST
6 D4 V5 V5 V5 D4 3 0,60 23 18 +5



Round #2 - DE (All Places Fenced) - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST  1,00  25  +21  Advanced
2 Šitikov, Nikita TM  EST  1,00  25  +17  Advanced
3 Anis, Dinara TM  EST  1,00  25  +16  Advanced
4 Nilisk, Kristiin TM  EST  1,00  25  12  +13  Advanced
5 Velleste, Karoliina TM  EST  0,80  23  +16  Advanced
6 Maripuu, Marian TM  EST  0,80  24  10  +14  Advanced
7 Kuznetsov, Daniil TM  EST  0,80  23  11  +12  Advanced
8 Lättekivi, Mattis 12  TM  EST  0,80  22  14  +8  Advanced
9 Jahu, Edvin 14  TM  EST  0,80  23  17  +6  Advanced
10 Lauri, Mati 20  TM  EST  0,80  20  19  +1  Advanced
11 Murumaa, Mathias TM  EST  0,60  23  18  +5  Advanced
12 Telegina, Elizaveta 16  TM  EST  0,60  20  16  +4  Advanced
13 Meier, Jaan 11  TM  EST  0,60  19  15  +4  Advanced
14 Koobas, Laura 28  TM  EST  0,60  19  20  -1  Advanced
15 Kabrits, Armand 26  TM  EST  0,40  18  19  -1  Advanced
16 Sorainen, Laura Helena 22  TM  EST  0,40  19  21  -2  Advanced
17 Matzen, Laur Matthias 35  TM  EST  0,40  15  18  -3  Eliminated
18 Matskevitš, Egor 17  TM  EST  0,40  15  21  -6  Eliminated
19 Vassiljev, Mihhail 18  TM  EST  0,40  14  20  -6  Eliminated
20 Korkinen, Karina 21  TM  EST  0,40  15  22  -7  Eliminated
21 Siidra, Aron 33  TM  EST  0,20  15  20  -5  Eliminated
22 Kolesnik, Aleks 27  TM  EST  0,20  15  22  -7  Eliminated
23 Puhm, Marko 15  TM  EST  0,20  16  24  -8  Eliminated
24 Järv, Marianna 31  TM  EST  0,20  15  24  -9  Eliminated
25 Lukina, Anastassia 42  TM  EST  0,20  12  22  -10  Eliminated
26 Grišakov, Arina 34  TM  EST  0,20  13  24  -11  Eliminated
27 Matinjan, Anuš 32  TM  EST  0,20  11  24  -13  Eliminated
28 Puhm, Marek 13  TM  EST  0,00  14  25  -11  Eliminated
29 Erss, Ott Henrik 41  TM  EST  0,00  13  25  -12  Eliminated
30 Vassiljeva, Maria 73  TM  EST  0,00  25  -25  Eliminated

Round #2 - DE (All Places Fenced) - Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
         
(1) Pevkur, Jan Joonas 
TM / EST  (1) Pevkur, Jan Joonas 
(16) Sorainen, Laura Helena  12 - 3 
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(9) Jahu, Edvin    15 - 3 
TM / EST  (8) Jahu, Edvin   
(8) Lättekivi, Mattis  15 - 10   
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(5) Velleste, Karoliina    10 - 9 
TM / EST  (5) Velleste, Karoliina     
(12) Telegina, Elizaveta  15 - 6     
TM / EST    (4) Nilisk, Kristiin   
(13) Meier, Jaan    15 - 10   
TM / EST  (4) Nilisk, Kristiin   
(4) Nilisk, Kristiin  15 - 9   
TM / EST    (1) Šitikov, Nikita 
(3) Anis, Dinara    8 - 7 
TM / EST  (3) Anis, Dinara     
(14) Koobas, Laura  15 - 5     
TM / EST    (3) Anis, Dinara     
(11) Murumaa, Mathias    7 - 3     
TM / EST  (6) Maripuu, Marian       
(6) Maripuu, Marian  15 - 14       
TM / EST    (2) Šitikov, Nikita   
(7) Kuznetsov, Daniil    6 - 2   
TM / EST  (7) Kuznetsov, Daniil     
(10) Lauri, Mati  15 - 8     
TM / EST    (2) Šitikov, Nikita   
(15) Kabrits, Armand    15 - 10   
TM / EST  (2) Šitikov, Nikita   
(2) Šitikov, Nikita  15 - 5   
TM / EST   

Bronze Medal  
   
(4) Nilisk, Kristiin 
TM / EST  (3) Nilisk, Kristiin 
(3) Anis, Dinara  10 - 9 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Jahu, Edvin 
TM / EST  (5) Velleste, Karoliina 
(5) Velleste, Karoliina  15 - 7 
TM / EST    (5) Maripuu, Marian 
(6) Maripuu, Marian    15 - 9 
TM / EST  (6) Maripuu, Marian   
(7) Kuznetsov, Daniil  15 - 3   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) Jahu, Edvin 
TM / EST  (7) Kuznetsov, Daniil 
(7) Kuznetsov, Daniil  Opponent no-show 
TM / EST   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Sorainen, Laura Helena 
TM / EST  (9) Lättekivi, Mattis 
(9) Lättekivi, Mattis  15 - 8 
TM / EST    (9) Lättekivi, Mattis 
(12) Telegina, Elizaveta    15 - 14 
TM / EST  (12) Meier, Jaan   
(13) Meier, Jaan  15 - 4   
TM / EST    (9) Murumaa, Mathias 
(14) Koobas, Laura    15 - 13 
TM / EST  (11) Murumaa, Mathias     
(11) Murumaa, Mathias  15 - 5     
TM / EST    (10) Murumaa, Mathias   
(10) Lauri, Mati    15 - 13   
TM / EST  (10) Lauri, Mati   
(15) Kabrits, Armand  15 - 14   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) Meier, Jaan 
TM / EST  (11) Lauri, Mati 
(11) Lauri, Mati  Opponent no-show 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Sorainen, Laura Helena 
TM / EST  (13) Telegina, Elizaveta 
(13) Telegina, Elizaveta  11 - 8 
TM / EST    (13) Telegina, Elizaveta 
(14) Koobas, Laura    Opponent no-show 
TM / EST  (14) Kabrits, Armand   
(15) Kabrits, Armand  15 - 12   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Sorainen, Laura Helena 
TM / EST  (15) Sorainen, Laura Helena 
(15) Koobas, Laura  Opponent no-show 
TM / EST