Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Pevkur, Jan Joonas Tallinna Mõõk  EST 
2 Šitikov, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
3 Anis, Dinara Tallinna Mõõk  EST 
4 Velleste, Karoliina Tallinna Mõõk  EST 
5 Maripuu, Marian Tallinna Mõõk  EST 
6 Murumaa, Mathias Tallinna Mõõk  EST 
7 Nilisk, Kristiin Tallinna Mõõk  EST 
8 Meier, Jaan Tallinna Mõõk  EST 
9 Einberg, Priit Tallinna Mõõk  EST 
10 Lättekivi, Mattis Tallinna Mõõk  EST 
11 Jahu, Edvin Tallinna Mõõk  EST 
12 Simušina, Evgenia Tallinna Mõõk  EST 
13 Kuznetsov, Daniil Tallinna Mõõk  EST 
14 Kabrits, Armand Tallinna Mõõk  EST 
15 Telegina, Elizaveta Tallinna Mõõk  EST 
16 Korkinen, Karina Tallinna Mõõk  EST 
17 Karafin, Eliise Tallinna Mõõk  EST 
18 Kolesnik, Aleks Tallinna Mõõk  EST 
19 Järv, Marianna Tallinna Mõõk  EST 
20 Matzen, Laur Matthias Tallinna Mõõk  EST 
21 Vassiljev, Mihhail Tallinna Mõõk  EST 
22 Erss, Ott Henrik Tallinna Mõõk  EST 
23 Puulmann, Kevin Markus Tallinna Mõõk  EST 
24 Matinjan, Anuš Tallinna Mõõk  EST 
25 Laasnurm, Siim Tallinna Mõõk  EST 
26 Siidra, Aron Tallinna Mõõk  EST 
27 Kuusksalu, Indrek Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST 
2 Anis, Dinara TM  EST 
3 Nilisk, Kristiin TM  EST 
4 Šitikov, Nikita TM  EST 
5 Velleste, Karoliina TM  EST 
6 Murumaa, Mathias TM  EST 
7 Kuznetsov, Daniil TM  EST 
8 Maripuu, Marian 10  TM  EST 
9 Meier, Jaan 11  TM  EST 
10 Lättekivi, Mattis 12  TM  EST 
11 Jahu, Edvin 16  TM  EST 
12 Telegina, Elizaveta 18  TM  EST 
13 Vassiljev, Mihhail 20  TM  EST 
14 Karafin, Eliise 23  TM  EST 
15 Korkinen, Karina 24  TM  EST 
16 Matzen, Laur Matthias 33  TM  EST 
17 Matinjan, Anuš 38  TM  EST 
18 Järv, Marianna 40  TM  EST 
19 Simušina, Evgenia 41  TM  EST 
20 Kabrits, Armand 42  TM  EST 
21 Siidra, Aron 48  TM  EST 
22 Puulmann, Kevin Markus 54  TM  EST 
23 Laasnurm, Siim 55  TM  EST 
24 Kolesnik, Aleks 59  TM  EST 
25 Erss, Ott Henrik 65  TM  EST 
26 Einberg, Priit 73  TM  EST 
27 Kuusksalu, Indrek 81  TM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Maripuu, Marian
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0,83 28 14 +14
Erss, Ott Henrik
TM / EST
2 D1 D3 D2 V5 D4 D4 1 0,17 19 25 -6
Meier, Jaan
TM / EST
3 D3 V5 V5 V5 V5 D2 4 0,67 25 16 +9
Matzen, Laur Matthias
TM / EST
4 D1 V5 D0 D2 V5 D0 2 0,33 13 26 -13
Kolesnik, Aleks
TM / EST
5 D4 D0 D0 V5 V5 D1 2 0,33 15 23 -8
Matinjan, Anuš
TM / EST
6 D0 V5 D3 D4 D1 D1 1 0,17 14 29 -15
Pevkur, Jan Joonas
TM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1,00 30 11 +19

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Lättekivi, Mattis
TM / EST
1 V5 V5 V5 D1 D3 V5 4 0,67 24 20 +4
Järv, Marianna
TM / EST
2 D1 V5 V5 D0 D3 D0 2 0,33 14 25 -11
Kuznetsov, Daniil
TM / EST
3 D4 D4 V5 D1 V5 D1 2 0,33 20 24 -4
Laasnurm, Siim
TM / EST
4 D2 D1 D4 D3 D2 D1 0 0,00 13 30 -17
Anis, Dinara
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1,00 30 7 +23
Korkinen, Karina
TM / EST
6 V5 V5 D0 V5 D1 D3 3 0,50 19 23 -4
Einberg, Priit
TM / EST
7 D3 V5 V5 V5 D1 V5 4 0,67 24 15 +9

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Nilisk, Kristiin
TM / EST
1 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 0,83 28 17 +11
Karafin, Eliise
TM / EST
2 D1 D2 V5 D3 D2 V5 2 0,33 18 25 -7
Simušina, Evgenia
TM / EST
3 D1 V5 V5 D1 V5 V5 4 0,67 22 19 +3
Kuusksalu, Indrek
TM / EST
4 D2 D2 D2 D0 D0 D2 0 0,00 8 30 -22
Murumaa, Mathias
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1,00 30 9 +21
Jahu, Edvin
TM / EST
6 D4 V5 D3 V5 D1 V5 3 0,50 23 18 +5
Puulmann, Kevin Markus
TM / EST
7 D4 D3 D2 V5 D1 D1 1 0,17 16 27 -11

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Siidra, Aron
TM / EST
1 D1 D2 D2 D1 D2 0 0,00 8 25 -17
Vassiljev, Mihhail
TM / EST
2 V5 D0 D4 D0 D3 1 0,20 12 21 -9
Šitikov, Nikita
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 10 +15
Kabrits, Armand
TM / EST
4 V5 V5 D1 D3 D2 2 0,40 16 21 -5
Velleste, Karoliina
TM / EST
5 V5 V5 D4 V5 V5 4 0,80 24 9 +15
Telegina, Elizaveta
TM / EST
6 V5 V5 D3 V5 D0 3 0,60 18 17 +1



Round #2 - DE (All Places Fenced) - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Anis, Dinara TM  EST  1,00  30  +23  Advanced
2 Murumaa, Mathias TM  EST  1,00  30  +21  Advanced
3 Pevkur, Jan Joonas TM  EST  1,00  30  11  +19  Advanced
4 Šitikov, Nikita TM  EST  1,00  25  10  +15  Advanced
5 Maripuu, Marian 10  TM  EST  0,83  28  14  +14  Advanced
6 Nilisk, Kristiin TM  EST  0,83  28  17  +11  Advanced
7 Velleste, Karoliina TM  EST  0,80  24  +15  Advanced
8 Meier, Jaan 11  TM  EST  0,67  25  16  +9  Advanced
9 Einberg, Priit 73  TM  EST  0,67  24  15  +9  Advanced
10 Lättekivi, Mattis 12  TM  EST  0,67  24  20  +4  Advanced
11 Simušina, Evgenia 41  TM  EST  0,67  22  19  +3  Advanced
12 Telegina, Elizaveta 18  TM  EST  0,60  18  17  +1  Advanced
13 Jahu, Edvin 16  TM  EST  0,50  23  18  +5  Advanced
14 Korkinen, Karina 24  TM  EST  0,50  19  23  -4  Advanced
15 Kabrits, Armand 42  TM  EST  0,40  16  21  -5  Advanced
16 Kuznetsov, Daniil TM  EST  0,33  20  24  -4  Advanced
17 Karafin, Eliise 23  TM  EST  0,33  18  25  -7  Eliminated
18 Kolesnik, Aleks 59  TM  EST  0,33  15  23  -8  Eliminated
19 Järv, Marianna 40  TM  EST  0,33  14  25  -11  Eliminated
20 Matzen, Laur Matthias 33  TM  EST  0,33  13  26  -13  Eliminated
21 Vassiljev, Mihhail 20  TM  EST  0,20  12  21  -9  Eliminated
22 Erss, Ott Henrik 65  TM  EST  0,17  19  25  -6  Eliminated
23 Puulmann, Kevin Markus 54  TM  EST  0,17  16  27  -11  Eliminated
24 Matinjan, Anuš 38  TM  EST  0,17  14  29  -15  Eliminated
25 Laasnurm, Siim 55  TM  EST  0,00  13  30  -17  Eliminated
26 Siidra, Aron 48  TM  EST  0,00  25  -17  Eliminated
27 Kuusksalu, Indrek 81  TM  EST  0,00  30  -22  Eliminated

Round #2 - DE (All Places Fenced) - Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
         
(1) Anis, Dinara 
TM / EST  (1) Anis, Dinara 
(16) Kuznetsov, Daniil  15 - 13 
TM / EST    (1) Anis, Dinara 
(9) Einberg, Priit    15 - 8 
TM / EST  (8) Meier, Jaan   
(8) Meier, Jaan  15 - 10   
TM / EST    (1) Šitikov, Nikita 
(5) Maripuu, Marian    9 - 5 
TM / EST  (5) Maripuu, Marian     
(12) Telegina, Elizaveta  11 - 7     
TM / EST    (4) Šitikov, Nikita   
(13) Jahu, Edvin    12 - 9   
TM / EST  (4) Šitikov, Nikita   
(4) Šitikov, Nikita  15 - 5   
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(3) Pevkur, Jan Joonas    13 - 12 
TM / EST  (3) Pevkur, Jan Joonas     
(14) Korkinen, Karina  15 - 6     
TM / EST    (3) Pevkur, Jan Joonas     
(11) Simušina, Evgenia    7 - 6     
TM / EST  (6) Nilisk, Kristiin       
(6) Nilisk, Kristiin  15 - 6       
TM / EST    (2) Pevkur, Jan Joonas   
(7) Velleste, Karoliina    12 - 5   
TM / EST  (7) Velleste, Karoliina     
(10) Lättekivi, Mattis  15 - 12     
TM / EST    (2) Velleste, Karoliina   
(15) Kabrits, Armand    15 - 12   
TM / EST  (2) Murumaa, Mathias   
(2) Murumaa, Mathias  15 - 2   
TM / EST   

Bronze Medal  
   
(4) Anis, Dinara 
TM / EST  (3) Anis, Dinara 
(3) Velleste, Karoliina  7 - 5 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Meier, Jaan 
TM / EST  (5) Maripuu, Marian 
(5) Maripuu, Marian  15 - 14 
TM / EST    (5) Maripuu, Marian 
(6) Nilisk, Kristiin    15 - 12 
TM / EST  (6) Murumaa, Mathias   
(7) Murumaa, Mathias  15 - 14   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) Meier, Jaan 
TM / EST  (7) Nilisk, Kristiin 
(7) Nilisk, Kristiin  Opponent no-show 
TM / EST   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Kuznetsov, Daniil 
TM / EST  (9) Einberg, Priit 
(9) Einberg, Priit  15 - 12 
TM / EST    (9) Einberg, Priit 
(12) Telegina, Elizaveta    10 - 8 
TM / EST  (12) Jahu, Edvin   
(13) Jahu, Edvin  15 - 6   
TM / EST    (9) Einberg, Priit 
(14) Korkinen, Karina    15 - 12 
TM / EST  (11) Simušina, Evgenia     
(11) Simušina, Evgenia  15 - 14     
TM / EST    (10) Lättekivi, Mattis   
(10) Lättekivi, Mattis    15 - 11   
TM / EST  (10) Lättekivi, Mattis   
(15) Kabrits, Armand  15 - 11   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) Jahu, Edvin 
TM / EST  (11) Jahu, Edvin 
(11) Simušina, Evgenia  15 - 12 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Kuznetsov, Daniil 
TM / EST  (13) Kuznetsov, Daniil 
(13) Telegina, Elizaveta  15 - 9 
TM / EST    (13) Kuznetsov, Daniil 
(14) Korkinen, Karina    15 - 9 
TM / EST  (14) Kabrits, Armand   
(15) Kabrits, Armand  15 - 14   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Telegina, Elizaveta 
TM / EST  (15) Telegina, Elizaveta 
(15) Korkinen, Karina  15 - 13 
TM / EST