Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Raud, Remo Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
2 Täll, Raldo Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
3 Laane, Laura Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
4 Sarap, Karl Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
5 Ivanov, Aleksandr Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
6 Helenurm, Maret Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
7 Viiding, Reio Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
8 Petchenko, Serguei Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
9 Mänd, Martin Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
10 Danilson, Tõnis Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
11 Subbotin, Aleksandr Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
12 Serebrjakov, Maksim Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
13 Roots, Ethel-Liis Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
14 Lember, Raido Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
15 Simsek, Murat Can Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
16 Ilves, Joosep Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
17 Karron, Kirsti Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
18 Bilgin, Mete Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
19 Velks, Ermo Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
20 Ilina, Anna Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
21 Kesküla, Priit Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 
22 Karhu, Aleksei Genius Sports Services Eesti OÜ  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Karron, Kirsti GSS EST  EST 
2 Laane, Laura GSS EST  EST 
3 Ilina, Anna GSS EST  EST 
4 Roots, Ethel-Liis GSS EST  EST 
5 Helenurm, Maret GSS EST  EST 
6 Ivanov, Aleksandr   GSS EST  EST 
7 Viiding, Reio   GSS EST  EST 
8 Karhu, Aleksei   GSS EST  EST 
9 Subbotin, Aleksandr   GSS EST  EST 
10 Petchenko, Serguei   GSS EST  EST 
11 Kesküla, Priit   GSS EST  EST 
12 Velks, Ermo   GSS EST  EST 
13 Bilgin, Mete   GSS EST  EST 
14 Serebrjakov, Maksim   GSS EST  EST 
15 Simsek, Murat Can   GSS EST  EST 
16 Sarap, Karl   GSS EST  EST 
17 Lember, Raido   GSS EST  EST 
18 Mänd, Martin   GSS EST  EST 
19 Ilves, Joosep   GSS EST  EST 
20 Raud, Remo   GSS EST  EST 
21 Täll, Raldo   GSS EST  EST 
22 Danilson, Tõnis   GSS EST  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Sarap, Karl
GSS EST / EST
1 D1 V3 V3 V3 3 0,75 10 6 +4
Subbotin, Aleksandr
GSS EST / EST
2 V3 V3 V3 V3 4 1,00 12 5 +7
Karhu, Aleksei
GSS EST / EST
3 D1 D2 D1 D2 0 0,00 6 12 -6
Lember, Raido
GSS EST / EST
4 D2 D0 V3 V3 2 0,50 8 9 -1
Karron, Kirsti
GSS EST / EST
5 D0 D2 V3 D2 1 0,25 7 11 -4

Pool #2
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Mänd, Martin
GSS EST / EST
1 V3 D2 V3 V3 3 0,75 11 9 +2
Laane, Laura
GSS EST / EST
2 D2 V3 D1 V3 2 0,50 9 9 0
Viiding, Reio
GSS EST / EST
3 V3 D1 V3 D2 2 0,50 9 10 -1
Simsek, Murat Can
GSS EST / EST
4 D2 V3 D2 D2 1 0,25 9 10 -1
Petchenko, Serguei
GSS EST / EST
5 D2 D2 V3 V3 2 0,50 10 10 0

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Danilson, Tõnis
GSS EST / EST
1 V3 D0 D1 D2 V3 2 0,40 9 11 -2
Ilina, Anna
GSS EST / EST
2 D1 D0 V3 D2 D2 1 0,20 8 14 -6
Ivanov, Aleksandr
GSS EST / EST
3 V3 V3 V3 V3 V3 5 1,00 15 2 +13
Ilves, Joosep
GSS EST / EST
4 V3 D2 D1 V3 V3 3 0,60 12 8 +4
Serebrjakov, Maksim
GSS EST / EST
5 V3 V3 D1 D0 V3 3 0,60 10 12 -2
Kesküla, Priit
GSS EST / EST
6 D1 V3 D0 D1 D2 1 0,20 7 14 -7

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Roots, Ethel-Liis
GSS EST / EST
1 V3 V3 V3 D0 D2 3 0,60 11 11 0
Velks, Ermo
GSS EST / EST
2 D1 D2 D0 V3 D1 1 0,20 7 12 -5
Bilgin, Mete
GSS EST / EST
3 D2 V3 D1 D2 D2 1 0,20 10 14 -4
Helenurm, Maret
GSS EST / EST
4 D2 V3 V3 D1 D0 2 0,40 9 10 -1
Täll, Raldo
GSS EST / EST
5 V3 D0 V3 V3 D0 3 0,60 9 9 0
Raud, Remo
GSS EST / EST
6 V3 V3 V3 V3 V3 5 1,00 15 5 +10



Round #2 - DE (All Places Fenced) - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Ivanov, Aleksandr   GSS EST  EST  1,00  15  +13  Advanced
2 Raud, Remo   GSS EST  EST  1,00  15  +10  Advanced
3 Subbotin, Aleksandr   GSS EST  EST  1,00  12  +7  Advanced
4 Sarap, Karl   GSS EST  EST  0,75  10  +4  Advanced
5 Mänd, Martin   GSS EST  EST  0,75  11  +2  Advanced
6 Ilves, Joosep   GSS EST  EST  0,60  12  +4  Advanced
7 Roots, Ethel-Liis GSS EST  EST  0,60  11  11  Advanced
8 Täll, Raldo   GSS EST  EST  0,60  Advanced
9 Serebrjakov, Maksim   GSS EST  EST  0,60  10  12  -2  Advanced
10 Petchenko, Serguei   GSS EST  EST  0,50  10  10  Advanced
11 Laane, Laura GSS EST  EST  0,50  Advanced
12 Viiding, Reio   GSS EST  EST  0,50  10  -1  Advanced
13 Lember, Raido   GSS EST  EST  0,50  -1  Advanced
14 Helenurm, Maret GSS EST  EST  0,40  10  -1  Advanced
15 Danilson, Tõnis   GSS EST  EST  0,40  11  -2  Advanced
16 Simsek, Murat Can   GSS EST  EST  0,25  10  -1  Advanced
17 Karron, Kirsti GSS EST  EST  0,25  11  -4  Advanced
18 Bilgin, Mete   GSS EST  EST  0,20  10  14  -4  Advanced
19 Velks, Ermo   GSS EST  EST  0,20  12  -5  Advanced
20 Ilina, Anna GSS EST  EST  0,20  14  -6  Advanced
21 Kesküla, Priit   GSS EST  EST  0,20  14  -7  Advanced
22 Karhu, Aleksei   GSS EST  EST  0,00  12  -6  Advanced

Round #2 - DE (All Places Fenced) - Scores
Table of 32 Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
           
(1) Ivanov, Aleksandr 
GSS EST / EST  (1) Ivanov, Aleksandr 
(32) -BYE-   
    (1) Ivanov, Aleksandr 
(17) Karron, Kirsti    3 - 1 
GSS EST / EST  (16) Simsek, Murat Can   
(16) Simsek, Murat Can  3 - 2   
GSS EST / EST    (1) Täll, Raldo 
(9) Serebrjakov, Maksim    3 - 2 
GSS EST / EST  (9) Serebrjakov, Maksim     
(24) -BYE-       
    (8) Täll, Raldo   
(25) -BYE-    3 - 2   
  (8) Täll, Raldo   
(8) Täll, Raldo     
GSS EST / EST    (1) Täll, Raldo 
(5) Mänd, Martin    3 - 1 
GSS EST / EST  (5) Mänd, Martin     
(28) -BYE-       
    (5) Viiding, Reio     
(21) Kesküla, Priit    3 - 1     
GSS EST / EST  (12) Viiding, Reio       
(12) Viiding, Reio  3 - 1       
GSS EST / EST    (4) Sarap, Karl   
(13) Lember, Raido    3 - 2   
GSS EST / EST  (13) Lember, Raido     
(20) Ilina, Anna  Opponent no-show     
GSS EST / EST    (4) Sarap, Karl   
(29) -BYE-    3 - 2   
  (4) Sarap, Karl   
(4) Sarap, Karl     
GSS EST / EST    (1) Raud, Remo 
(3) Subbotin, Aleksandr    5 - 2 
GSS EST / EST  (3) Subbotin, Aleksandr     
(30) -BYE-       
    (3) Helenurm, Maret     
(19) Velks, Ermo    3 - 2     
GSS EST / EST  (14) Helenurm, Maret       
(14) Helenurm, Maret  3 - 1       
GSS EST / EST    (3) Laane, Laura     
(11) Laane, Laura    3 - 2     
GSS EST / EST  (11) Laane, Laura         
(22) Karhu, Aleksei  3 - 2         
GSS EST / EST    (6) Laane, Laura       
(27) -BYE-    Opponent no-show       
  (6) Ilves, Joosep       
(6) Ilves, Joosep         
GSS EST / EST    (2) Raud, Remo   
(7) Roots, Ethel-Liis    3 - 1   
GSS EST / EST  (7) Roots, Ethel-Liis     
(26) -BYE-       
    (7) Petchenko, Serguei     
(23) -BYE-    3 - 2     
  (10) Petchenko, Serguei       
(10) Petchenko, Serguei         
GSS EST / EST    (2) Raud, Remo   
(15) Danilson, Tõnis    3 - 2   
GSS EST / EST  (15) Danilson, Tõnis     
(18) Bilgin, Mete  3 - 2     
GSS EST / EST    (2) Raud, Remo   
(31) -BYE-    3 - 1   
  (2) Raud, Remo   
(2) Raud, Remo     
GSS EST / EST   

Bronze Medal  
   
(4) Sarap, Karl 
GSS EST / EST  (3) Laane, Laura 
(3) Laane, Laura  3 - 0 
GSS EST / EST   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Ivanov, Aleksandr 
GSS EST / EST  (5) Ivanov, Aleksandr 
(5) Viiding, Reio  3 - 0 
GSS EST / EST    (5) Ivanov, Aleksandr 
(6) Helenurm, Maret    3 - 2 
GSS EST / EST  (6) Helenurm, Maret   
(7) Petchenko, Serguei  Opponent no-show   
GSS EST / EST   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) Viiding, Reio 
GSS EST / EST  (7) Viiding, Reio 
(7) -BYE-   
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Simsek, Murat Can 
GSS EST / EST  (9) Serebrjakov, Maksim 
(9) Serebrjakov, Maksim  Opponent no-show 
GSS EST / EST    (9) Mänd, Martin 
(12) Mänd, Martin    Opponent no-show 
GSS EST / EST  (12) Mänd, Martin   
(13) Lember, Raido  Opponent no-show   
GSS EST / EST    (9) Mänd, Martin 
(14) Subbotin, Aleksandr    3 - 2 
GSS EST / EST  (11) Subbotin, Aleksandr     
(11) -BYE-       
    (10) Danilson, Tõnis   
(10) Roots, Ethel-Liis    Opponent no-show   
GSS EST / EST  (10) Danilson, Tõnis   
(15) Danilson, Tõnis  Opponent no-show   
GSS EST / EST   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) -BYE- 
   
(11) -BYE-   
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) -BYE- 
  (13) -BYE- 
(13) -BYE-   
     
(14) -BYE-     
  (14) -BYE-   
(15) -BYE-     
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) -BYE- 
   
(15) -BYE-