Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Anis, Dinara Tallinna Mõõk  EST 
2 Nilisk, Kristiin Tallinna Mõõk  EST 
3 Murumaa, Mathias Tallinna Mõõk  EST 
4 Sepp, Laura Tallinna Mõõk  EST 
5 Pevkur, Jan Joonas Tallinna Mõõk  EST 
6 Velleste, Karoliina Tallinna Mõõk  EST 
7 Lättekivi, Mattis Tallinna Mõõk  EST 
8 Maripuu, Marian Tallinna Mõõk  EST 
9 Šitikov, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
10 Einberg, Priit Tallinna Mõõk  EST 
11 Lauri, Mati Tallinna Mõõk  EST 
12 Vassiljev, Mihhail Tallinna Mõõk  EST 
13 Telegina, Elizaveta Tallinna Mõõk  EST 
14 Tombach, Elisa Tallinna Mõõk  EST 
15 Matzen, Laur Matthias Tallinna Mõõk  EST 
16 Meier, Jaan Tallinna Mõõk  EST 
17 Lukina, Anastassia Tallinna Mõõk  EST 
18 Koobas, Laura Tallinna Mõõk  EST 
19T Simušina, Evgenia Tallinna Mõõk  EST 
19T Kuznetsov, Daniil Tallinna Mõõk  EST 
21 Grišakov, Arina Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST 
2 Nilisk, Kristiin TM  EST 
3 Velleste, Karoliina TM  EST 
4 Murumaa, Mathias TM  EST 
5 Anis, Dinara TM  EST 
6 Sepp, Laura TM  EST 
7 Šitikov, Nikita TM  EST 
8 Kuznetsov, Daniil 12  TM  EST 
9 Lauri, Mati 14  TM  EST 
10 Maripuu, Marian 17  TM  EST 
11 Meier, Jaan 19  TM  EST 
12 Koobas, Laura 20  TM  EST 
13 Tombach, Elisa 21  TM  EST 
14 Grišakov, Arina 22  TM  EST 
15 Simušina, Evgenia 25  TM  EST 
16 Matzen, Laur Matthias 26  TM  EST 
17 Lättekivi, Mattis   TM  EST 
18 Lukina, Anastassia   TM  EST 
19 Einberg, Priit   TM  EST 
20 Vassiljev, Mihhail   TM  EST 
21 Telegina, Elizaveta   TM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Lauri, Mati
TM / EST
1 D1 V5 V5 D2 2 0,50 13 11 +2
Pevkur, Jan Joonas
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 4 1,00 20 6 +14
Matzen, Laur Matthias
TM / EST
3 D0 D1 V5 D0 1 0,25 6 17 -11
Kuznetsov, Daniil
TM / EST
4 D1 D0 D2 D2 0 0,00 5 20 -15
Lättekivi, Mattis
TM / EST
5 V5 D4 V5 V5 3 0,75 19 9 +10

Pool #2
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Lukina, Anastassia
TM / EST
1 D0 D1 V5 D0 1 0,25 6 18 -12
Nilisk, Kristiin
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 4 1,00 20 7 +13
Šitikov, Nikita
TM / EST
3 V5 D4 V5 V5 3 0,75 19 12 +7
Simušina, Evgenia
TM / EST
4 D3 D0 D2 D0 0 0,00 5 20 -15
Maripuu, Marian
TM / EST
5 V5 D3 D4 V5 2 0,50 17 10 +7

Pool #3
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Einberg, Priit
TM / EST
1 D2 D3 V5 D2 1 0,25 12 16 -4
Meier, Jaan
TM / EST
2 V5 D2 V5 D3 2 0,50 15 13 +2
Velleste, Karoliina
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 4 1,00 20 9 +11
Grišakov, Arina
TM / EST
4 D1 D1 D0 D0 0 0,00 2 20 -18
Sepp, Laura
TM / EST
5 V5 V5 D4 V5 3 0,75 19 10 +9

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Anis, Dinara
TM / EST
1 V5 V5 D4 V5 V5 4 0,80 24 11 +13
Telegina, Elizaveta
TM / EST
2 D2 D0 D4 V5 V5 2 0,40 16 20 -4
Vassiljev, Mihhail
TM / EST
3 D1 V5 D0 V5 D4 2 0,40 15 18 -3
Murumaa, Mathias
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 11 +14
Koobas, Laura
TM / EST
5 D3 D1 D3 D2 D4 0 0,00 13 25 -12
Tombach, Elisa
TM / EST
6 D0 D4 V5 D1 V5 2 0,40 15 23 -8



Round #2 - DE (All Places Fenced) - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Murumaa, Mathias TM  EST  1,00  25  11  +14  Advanced
2 Pevkur, Jan Joonas TM  EST  1,00  20  +14  Advanced
3 Nilisk, Kristiin TM  EST  1,00  20  +13  Advanced
4 Velleste, Karoliina TM  EST  1,00  20  +11  Advanced
5 Anis, Dinara TM  EST  0,80  24  11  +13  Advanced
6 Lättekivi, Mattis   TM  EST  0,75  19  +10  Advanced
7 Sepp, Laura TM  EST  0,75  19  10  +9  Advanced
8 Šitikov, Nikita TM  EST  0,75  19  12  +7  Advanced
9 Maripuu, Marian 17  TM  EST  0,50  17  10  +7  Advanced
10 Meier, Jaan 19  TM  EST  0,50  15  13  +2  Advanced
11 Lauri, Mati 14  TM  EST  0,50  13  11  +2  Advanced
12 Vassiljev, Mihhail   TM  EST  0,40  15  18  -3  Advanced
13 Telegina, Elizaveta   TM  EST  0,40  16  20  -4  Advanced
14 Tombach, Elisa 21  TM  EST  0,40  15  23  -8  Advanced
15 Einberg, Priit   TM  EST  0,25  12  16  -4  Advanced
16 Matzen, Laur Matthias 26  TM  EST  0,25  17  -11  Advanced
17 Lukina, Anastassia   TM  EST  0,25  18  -12  Eliminated
18 Koobas, Laura 20  TM  EST  0,00  13  25  -12  Eliminated
19T Kuznetsov, Daniil 12  TM  EST  0,00  20  -15  Eliminated
19T Simušina, Evgenia 25  TM  EST  0,00  20  -15  Eliminated
21 Grišakov, Arina 22  TM  EST  0,00  20  -18  Eliminated

Round #2 - DE (All Places Fenced) - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Murumaa, Mathias 
TM / EST  (1) Murumaa, Mathias 
(16) Matzen, Laur Matthias  15 - 7 
TM / EST    (1) Murumaa, Mathias 
(9) Maripuu, Marian    15 - 13 
TM / EST  (9) Maripuu, Marian   
(8) Šitikov, Nikita  9 - 6   
TM / EST    (5) Anis, Dinara 
(5) Anis, Dinara    15 - 9 
TM / EST  (5) Anis, Dinara     
(12) Vassiljev, Mihhail  15 - 5     
TM / EST    (5) Anis, Dinara   
(13) Telegina, Elizaveta    12 - 9   
TM / EST  (4) Velleste, Karoliina   
(4) Velleste, Karoliina  15 - 5   
TM / EST    (5) Anis, Dinara 
(3) Nilisk, Kristiin    9 - 8 
TM / EST  (3) Nilisk, Kristiin     
(14) Tombach, Elisa  15 - 4     
TM / EST    (3) Nilisk, Kristiin     
(11) Lauri, Mati    15 - 10     
TM / EST  (6) Lättekivi, Mattis       
(6) Lättekivi, Mattis  15 - 9       
TM / EST    (3) Nilisk, Kristiin   
(7) Sepp, Laura    13 - 10   
TM / EST  (7) Sepp, Laura     
(10) Meier, Jaan  15 - 7     
TM / EST    (7) Sepp, Laura   
(15) Einberg, Priit    15 - 14   
TM / EST  (2) Pevkur, Jan Joonas   
(2) Pevkur, Jan Joonas  3 - 0   
TM / EST   

Bronze Medal  
   
(1) Murumaa, Mathias 
TM / EST  (1) Murumaa, Mathias 
(7) Sepp, Laura  15 - 13 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(9) Maripuu, Marian 
TM / EST  (4) Velleste, Karoliina 
(4) Velleste, Karoliina  15 - 6 
TM / EST    (2) Pevkur, Jan Joonas 
(6) Lättekivi, Mattis    14 - 10 
TM / EST  (2) Pevkur, Jan Joonas   
(2) Pevkur, Jan Joonas  15 - 7   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(9) Maripuu, Marian 
TM / EST  (6) Lättekivi, Mattis 
(6) Lättekivi, Mattis  15 - 9 
TM / EST   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Matzen, Laur Matthias 
TM / EST  (8) Šitikov, Nikita 
(8) Šitikov, Nikita  12 - 2 
TM / EST    (8) Šitikov, Nikita 
(12) Vassiljev, Mihhail    8 - 2 
TM / EST  (12) Vassiljev, Mihhail   
(13) Telegina, Elizaveta  10 - 9   
TM / EST    (8) Šitikov, Nikita 
(14) Tombach, Elisa    7 - 4 
TM / EST  (11) Lauri, Mati     
(11) Lauri, Mati  15 - 3     
TM / EST    (15) Einberg, Priit   
(10) Meier, Jaan    15 - 12   
TM / EST  (15) Einberg, Priit   
(15) Einberg, Priit  15 - 12   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) Vassiljev, Mihhail 
TM / EST  (11) Lauri, Mati 
(11) Lauri, Mati  15 - 6 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Matzen, Laur Matthias 
TM / EST  (13) Telegina, Elizaveta 
(13) Telegina, Elizaveta  10 - 9 
TM / EST    (13) Telegina, Elizaveta 
(14) Tombach, Elisa    9 - 8 
TM / EST  (14) Tombach, Elisa   
(10) Meier, Jaan  Opponent no-show   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Matzen, Laur Matthias 
TM / EST  (16) Matzen, Laur Matthias 
(3) -BYE-