Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Pevkur, Jan Joonas Tallinna Mõõk  EST 
2 Malvik, Alexander OF - Oslo Fekteklub  NOR 
3 Sepp, Laura Tallinna Mõõk  EST 
4 Anis, Dinara Tallinna Mõõk  EST 
5 Nilisk, Kristiin Tallinna Mõõk  EST 
6 Murumaa, Mathias Tallinna Mõõk  EST 
7 Meier, Jaan Tallinna Mõõk  EST 
8 Maripuu, Marian Tallinna Mõõk  EST 
9 Aus, Sandra Tallinna Mõõk  EST 
10 Šitikov, Nikita Tallinna Mõõk  EST 
11 Kuznetsov, Daniil Tallinna Mõõk  EST 
12 Matskevitš, Egor Tallinna Mõõk  EST 
13 Lättekivi, Mattis Tallinna Mõõk  EST 
14 Ait, Amelia SBSK Draakon  EST 
15 Puhm, Marko Tallinna Mõõk  EST 
16 Tilk, Elise Tallinna Mõõk  EST 
17 Reznikova, Lilija Tallinna Mõõk  EST 
18 Nedogoda, Denis Tallinna Mõõk  EST 
19 Kerra, Darja Tallinna Mõõk  EST 
20 Puhm, Marek Tallinna Mõõk  EST 
21 Karafin, Eliise Tallinna Mõõk  EST 
22 Subina, Sofia SBSK Draakon  EST 
23T Koobas, Laura Tallinna Mõõk  EST 
23T Gavriljuk, Anastassia Mia Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST 
2 Nilisk, Kristiin TM  EST 
3 Anis, Dinara TM  EST 
4 Murumaa, Mathias TM  EST 
5 Sepp, Laura TM  EST 
6 Šitikov, Nikita TM  EST 
7 Aus, Sandra TM  EST 
8 Kuznetsov, Daniil TM  EST 
9 Maripuu, Marian 13  TM  EST 
10 Matskevitš, Egor 14  TM  EST 
11 Meier, Jaan 15  TM  EST 
12 Lättekivi, Mattis 18  TM  EST 
13 Koobas, Laura 22  TM  EST 
14 Ait, Amelia 25  SBSKD  EST 
15 Malvik, Alexander 30  OF-OF  NOR 
16 Karafin, Eliise 34  TM  EST 
17 Puhm, Marko 36  TM  EST 
18 Puhm, Marek 37  TM  EST 
19 Reznikova, Lilija 38  TM  EST 
20 Nedogoda, Denis 39  TM  EST 
21 Tilk, Elise   TM  EST 
22 Subina, Sofia   SBSKD  EST 
23 Gavriljuk, Anastassia Mia   TM  EST 
24 Kerra, Darja   TM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Pevkur, Jan Joonas
TM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 8 +17
Kuznetsov, Daniil
TM / EST
2 D2 V5 V5 D2 V5 3 0,60 19 16 +3
Subina, Sofia
SBSKD / EST
3 D2 D2 D4 D2 D3 0 0,00 13 25 -12
Karafin, Eliise
TM / EST
4 D0 D1 V5 D0 D3 1 0,20 9 24 -15
Maripuu, Marian
TM / EST
5 D4 V5 V5 V5 V5 4 0,80 24 9 +15
Puhm, Marko
TM / EST
6 D0 D3 V5 V5 D0 2 0,40 13 21 -8

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Aus, Sandra
TM / EST
1 V5 D2 V5 V5 V5 4 0,80 22 15 +7
Puhm, Marek
TM / EST
2 D2 D1 D2 D2 V5 1 0,20 12 21 -9
Malvik, Alexander
OF-OF / NOR
3 V5 V5 V5 V5 D4 4 0,80 24 15 +9
Nilisk, Kristiin
TM / EST
4 D4 V5 D4 V5 V5 3 0,60 23 16 +7
Kerra, Darja
TM / EST
5 D1 V5 D3 D3 D2 1 0,20 14 22 -8
Matskevitš, Egor
TM / EST
6 D3 D1 V5 D1 V5 2 0,40 15 21 -6

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Šitikov, Nikita
TM / EST
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 0,80 23 17 +6
Meier, Jaan
TM / EST
2 D4 V5 V5 D3 V5 3 0,60 22 18 +4
Ait, Amelia
SBSKD / EST
3 D2 D4 V5 D3 V5 2 0,40 19 21 -2
Reznikova, Lilija
TM / EST
4 D2 D4 D4 D1 V5 1 0,20 16 22 -6
Anis, Dinara
TM / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 10 +15
Gavriljuk, Anastassia Mia
TM / EST
6 D4 D0 D2 D2 D0 0 0,00 8 25 -17

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Nedogoda, Denis
TM / EST
1 D0 D4 D3 V5 D2 1 0,20 14 21 -7
Sepp, Laura
TM / EST
2 V5 D4 V5 V5 V5 4 0,80 24 8 +16
Murumaa, Mathias
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 13 +12
Lättekivi, Mattis
TM / EST
4 V5 D2 D3 V5 V5 3 0,60 20 16 +4
Koobas, Laura
TM / EST
5 D1 D1 D1 D1 D4 0 0,00 8 25 -17
Tilk, Elise
TM / EST
6 V5 D0 D1 D2 V5 2 0,40 13 21 -8



Round #2 - DE (All Places Fenced) - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Pevkur, Jan Joonas TM  EST  1,00  25  +17  Advanced
2 Anis, Dinara TM  EST  1,00  25  10  +15  Advanced
3 Murumaa, Mathias TM  EST  1,00  25  13  +12  Advanced
4 Sepp, Laura TM  EST  0,80  24  +16  Advanced
5 Maripuu, Marian 13  TM  EST  0,80  24  +15  Advanced
6 Malvik, Alexander 30  OF-OF  NOR  0,80  24  15  +9  Advanced
7 Aus, Sandra TM  EST  0,80  22  15  +7  Advanced
8 Šitikov, Nikita TM  EST  0,80  23  17  +6  Advanced
9 Nilisk, Kristiin TM  EST  0,60  23  16  +7  Advanced
10 Meier, Jaan 15  TM  EST  0,60  22  18  +4  Advanced
11 Lättekivi, Mattis 18  TM  EST  0,60  20  16  +4  Advanced
12 Kuznetsov, Daniil TM  EST  0,60  19  16  +3  Advanced
13 Ait, Amelia 25  SBSKD  EST  0,40  19  21  -2  Advanced
14 Matskevitš, Egor 14  TM  EST  0,40  15  21  -6  Advanced
15T Puhm, Marko 36  TM  EST  0,40  13  21  -8  Advanced
15T Tilk, Elise   TM  EST  0,40  13  21  -8  Advanced
17 Reznikova, Lilija 38  TM  EST  0,20  16  22  -6  Eliminated
18 Nedogoda, Denis 39  TM  EST  0,20  14  21  -7  Eliminated
19 Kerra, Darja   TM  EST  0,20  14  22  -8  Eliminated
20 Puhm, Marek 37  TM  EST  0,20  12  21  -9  Eliminated
21 Karafin, Eliise 34  TM  EST  0,20  24  -15  Eliminated
22 Subina, Sofia   SBSKD  EST  0,00  13  25  -12  Eliminated
23T Koobas, Laura 22  TM  EST  0,00  25  -17  Eliminated
23T Gavriljuk, Anastassia Mia   TM  EST  0,00  25  -17  Eliminated

Round #2 - DE (All Places Fenced) - Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Finals  
         
(1) Pevkur, Jan Joonas 
TM / EST  (1) Pevkur, Jan Joonas 
(16) Tilk, Elise  15 - 4 
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(9) Nilisk, Kristiin    11 - 1 
TM / EST  (8) Nilisk, Kristiin   
(8) Šitikov, Nikita  8 - 7   
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(5) Maripuu, Marian    15 - 11 
TM / EST  (5) Maripuu, Marian     
(12) Kuznetsov, Daniil  15 - 9     
TM / EST    (4) Sepp, Laura   
(13) Ait, Amelia    15 - 10   
SBSKD / EST  (4) Sepp, Laura   
(4) Sepp, Laura  15 - 6   
TM / EST    (1) Pevkur, Jan Joonas 
(3) Murumaa, Mathias    9 - 5 
TM / EST  (3) Murumaa, Mathias     
(14) Matskevitš, Egor  15 - 10     
TM / EST    (3) Malvik, Alexander     
(11) Lättekivi, Mattis    15 - 7     
TM / EST  (6) Malvik, Alexander       
(6) Malvik, Alexander  15 - 11       
OF-OF / NOR    (2) Malvik, Alexander   
(7) Aus, Sandra    7 - 1   
TM / EST  (7) Meier, Jaan     
(10) Meier, Jaan  15 - 13     
TM / EST    (2) Anis, Dinara   
(15) Puhm, Marko    15 - 3   
TM / EST  (2) Anis, Dinara   
(2) Anis, Dinara  15 - 2   
TM / EST   

Bronze Medal  
   
(4) Sepp, Laura 
TM / EST  (3) Sepp, Laura 
(3) Anis, Dinara  15 - 12 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Nilisk, Kristiin 
TM / EST  (5) Nilisk, Kristiin 
(5) Maripuu, Marian  15 - 9 
TM / EST    (5) Nilisk, Kristiin 
(6) Murumaa, Mathias    15 - 14 
TM / EST  (6) Murumaa, Mathias   
(7) Meier, Jaan  15 - 9   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) Maripuu, Marian 
TM / EST  (7) Meier, Jaan 
(7) Meier, Jaan  15 - 6 
TM / EST   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Tilk, Elise 
TM / EST  (9) Šitikov, Nikita 
(9) Šitikov, Nikita  15 - 3 
TM / EST    (9) Šitikov, Nikita 
(12) Kuznetsov, Daniil    15 - 8 
TM / EST  (12) Kuznetsov, Daniil   
(13) Ait, Amelia  15 - 6   
SBSKD / EST    (9) Aus, Sandra 
(14) Matskevitš, Egor    13 - 12 
TM / EST  (11) Matskevitš, Egor     
(11) Lättekivi, Mattis  15 - 14     
TM / EST    (10) Aus, Sandra   
(10) Aus, Sandra    15 - 9   
TM / EST  (10) Aus, Sandra   
(15) Puhm, Marko  15 - 1   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) Kuznetsov, Daniil 
TM / EST  (11) Kuznetsov, Daniil 
(11) Matskevitš, Egor  15 - 2 
TM / EST   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Tilk, Elise 
TM / EST  (13) Ait, Amelia 
(13) Ait, Amelia  15 - 11 
SBSKD / EST    (13) Lättekivi, Mattis 
(14) Lättekivi, Mattis    15 - 8 
TM / EST  (14) Lättekivi, Mattis   
(15) Puhm, Marko  11 - 6   
TM / EST   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Tilk, Elise 
TM / EST  (15) Puhm, Marko 
(15) Puhm, Marko  8 - 7 
TM / EST