Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Targamaa, Carmen-Lii En Garde  EST 
2 Manajenkova, Liza Sbsk Draakon  EST 
3T Skoblov, Sandra Tallinna Mõõk  EST 
3T Mašalo, Olivija Amber Epee  LTU 
5 Vuorinen, Anna HFM  FIN 
6 Prela, Anna Sbsk Draakon  EST 
7 Vilcane, Jana Daugavpils BJSS  LAT 
8 Jegorova, Diana Daugavpils BJSS  LAT 
9 Lage, Getter Tallinna Mõõk  EST 
10 Lebedeva, Veronika Sbsk Draakon  EST 
11 Talen, Andra Musketär  EST 
12 Matskevitš, Iris Maria Tallinna Mõõk  EST 
13 Palk, Madli En Garde  EST 
14 Komissarova, Karoliina Tartu Kalev  EST 
15 Mihejeva, Nellija Daugavpils BJSS  LAT 
16 Smõtškova, Zinaida En Garde  EST 
17 Vassiljeva, Karina Tartu Kalev  EST 
18 Roosimaa, Brenda Tallinna Mõõk  EST 
19 Michnovič, Loreta Florete  LTU 
20 Goidin, Carolina Tartu Kalev  EST 
21 Dobkevica, Marta Daugavpils BJSS  LAT 
22 Ekblom, Ellen HFM  FIN 
23 Truuse, Gabriela Põhjakotkas  EST 
24 Melles, Anne-Mai En Garde  EST 
25 Beimanova, Karina Rünnak  EST 
26 Melles, Heleri En Garde  EST 
27 Denistsik, Marianna Põhjakotkas  EST 
28 Pogorelova, Anastassia Tartu Kalev  EST 
29 Ivask, Aleksandra Põhjakotkas  EST 
30 Lobacova, Anastasija Daugavpils BJSS  LAT 
31T Ossipov, Oliivia Tallinna Mõõk  EST 
31T Masing, Evalota En Garde  EST 
33 Fanukova, Anastasia Sbsk Draakon  EST 
34T Männiste, Mia Mai En Garde  EST 
34T Uusmaa, Carolin En Garde  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Manajenkova, Liza SBSKD  EST 
2 Targamaa, Carmen-Lii ENG  EST 
3 Skoblov, Sandra TM  EST 
4 Talen, Andra MKT  EST 
5 Roosimaa, Brenda TM  EST 
6 Lage, Getter 10  TM  EST 
7 Smõtškova, Zinaida 11  ENG  EST 
8 Palk, Madli 11  ENG  EST 
9 Komissarova, Karoliina 11  TK  EST 
10 Lebedeva, Veronika 11  SBSKD  EST 
11 Fanukova, Anastasia   SBSKD  EST 
12 Ivask, Aleksandra   PK  EST 
13 Prela, Anna   SBSKD  EST 
14 Truuse, Gabriela   PK  EST 
15 Dobkevica, Marta   DV  LAT 
16 Vilcane, Jana   DV  LAT 
17 Goidin, Carolina   TK  EST 
18 Melles, Heleri   ENG  EST 
19 Michnovič, Loreta   KFLO  LTU 
20 Männiste, Mia Mai   ENG  EST 
21 Vuorinen, Anna   HFM  FIN 
22 Ossipov, Oliivia   TM  EST 
23 Masing, Evalota   ENG  EST 
24 Ekblom, Ellen   HFM  FIN 
25 Pogorelova, Anastassia   TK  EST 
26 Uusmaa, Carolin   ENG  EST 
27 Matskevitš, Iris Maria   TM  EST 
28 Beimanova, Karina   RÜN  EST 
29 Vassiljeva, Karina   TK  EST 
30 Mihejeva, Nellija   DV  LAT 
31 Jegorova, Diana   DV  LAT 
32 Lobacova, Anastasija   DV  LAT 
33 Mašalo, Olivija   AE  LTU 
34 Denistsik, Marianna   PK  EST 
35 Melles, Anne-Mai   ENG  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Männiste, Mia Mai
ENG / EST
1 D1 D1 D3 D2 D3 D3 0 0,00 13 30 -17
Vuorinen, Anna
HFM / FIN
2 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 0,83 28 14 +14
Dobkevica, Marta
DV / LAT
3 V5 D2 V5 D4 D3 V5 3 0,50 24 24 0
Melles, Anne-Mai
ENG / EST
4 V5 D2 D4 D4 D2 V5 2 0,33 22 24 -2
Manajenkova, Liza
SBSKD / EST
5 V5 V4 V5 V5 V5 V5 6 1,00 29 19 +10
Matskevitš, Iris Maria
TM / EST
6 V5 D4 V5 V5 D3 D4 3 0,50 26 23 +3
Ivask, Aleksandra
PK / EST
7 V5 D1 D4 D1 D3 V5 2 0,33 19 27 -8
Referee(s):
Valiulin, Dmitri
TK / EST

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Targamaa, Carmen-Lii
ENG / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1,00 30 11 +19
Denistsik, Marianna
PK / EST
2 D2 V5 V5 D4 D3 D3 2 0,33 22 28 -6
Ossipov, Oliivia
TM / EST
3 D0 D4 D0 D3 D2 V5 1 0,17 14 29 -15
Michnovič, Loreta
KFLO / LTU
4 D3 D4 V5 V5 V5 V5 4 0,67 27 18 +9
Lebedeva, Veronika
SBSKD / EST
5 D2 V5 V5 D1 V5 V5 4 0,67 23 24 -1
Mihejeva, Nellija
DV / LAT
6 D1 V5 V5 D3 D4 D4 2 0,33 22 25 -3
Komissarova, Karoliina
TK / EST
7 D3 V5 D4 D4 D3 V5 2 0,33 24 27 -3
Referee(s):
Kuusk, Kristina
ENG / EST

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Melles, Heleri
ENG / EST
1 D2 V5 D4 V5 D3 D2 2 0,33 21 26 -5
Vassiljeva, Karina
TK / EST
2 V5 V4 V5 V5 D2 V5 5 0,83 26 14 +12
Fanukova, Anastasia
SBSKD / EST
3 D4 D1 D3 D1 D2 D2 0 0,00 13 29 -16
Palk, Madli
ENG / EST
4 V5 D3 V5 D4 D2 V5 3 0,50 24 24 0
Jegorova, Diana
DV / LAT
5 D2 D1 V5 V5 D2 D4 2 0,33 19 25 -6
Skoblov, Sandra
TM / EST
6 V5 V5 V5 V3 V5 V5 6 1,00 28 13 +15
Ekblom, Ellen
HFM / FIN
7 V5 D2 V5 D4 V5 D2 3 0,50 23 23 0
Referee(s):
Moosus, Hiie
TM / EST

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Beimanova, Karina
RÜN / EST
1 D4 V5 D3 D2 D4 V3 2 0,33 21 24 -3
Prela, Anna
SBSKD / EST
2 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0,83 29 19 +10
Goidin, Carolina
TK / EST
3 D3 D2 V5 V5 V5 V5 4 0,67 25 21 +4
Talen, Andra
MKT / EST
4 V5 D3 D3 D3 V5 V5 3 0,50 24 20 +4
Lage, Getter
TM / EST
5 V4 V5 D4 V4 V5 V5 5 0,83 27 16 +11
Masing, Evalota
ENG / EST
6 V5 D1 D2 D1 D2 D3 1 0,17 14 29 -15
Lobacova, Anastasija
DV / LAT
7 D2 D4 D2 D2 D0 V5 1 0,17 15 26 -11
Referee(s):
Trummal, Tarmo
ENG / EST

Pool #5
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Uusmaa, Carolin
ENG / EST
1 D2 D2 D1 D4 D4 D0 0 0,00 13 30 -17
Vilcane, Jana
DV / LAT
2 V5 D3 V5 D4 V5 V5 4 0,67 27 16 +11
Roosimaa, Brenda
TM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0,83 27 18 +9
Smõtškova, Zinaida
ENG / EST
4 V5 D1 D4 V5 D3 D2 2 0,33 20 24 -4
Truuse, Gabriela
PK / EST
5 V5 V5 D2 D3 V4 D3 3 0,50 22 26 -4
Pogorelova, Anastassia
TK / EST
6 V5 D1 D2 V5 D3 D3 2 0,33 19 26 -7
Mašalo, Olivija
AE / LTU
7 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 0,83 27 15 +12
Referee(s):
Hanstein, Aariu
ENG / EST



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Targamaa, Carmen-Lii ENG  EST  1,00  30  11  +19  Advanced
2 Skoblov, Sandra TM  EST  1,00  28  13  +15  Advanced
3 Manajenkova, Liza SBSKD  EST  1,00  29  19  +10  Advanced
4 Vuorinen, Anna   HFM  FIN  0,83  28  14  +14  Advanced
5 Mašalo, Olivija   AE  LTU  0,83  27  15  +12  Advanced
6 Vassiljeva, Karina   TK  EST  0,83  26  14  +12  Advanced
7 Lage, Getter 10  TM  EST  0,83  27  16  +11  Advanced
8 Prela, Anna   SBSKD  EST  0,83  29  19  +10  Advanced
9 Roosimaa, Brenda TM  EST  0,83  27  18  +9  Advanced
10 Vilcane, Jana   DV  LAT  0,67  27  16  +11  Advanced
11 Michnovič, Loreta   KFLO  LTU  0,67  27  18  +9  Advanced
12 Goidin, Carolina   TK  EST  0,67  25  21  +4  Advanced
13 Lebedeva, Veronika 11  SBSKD  EST  0,67  23  24  -1  Advanced
14 Talen, Andra MKT  EST  0,50  24  20  +4  Advanced
15 Matskevitš, Iris Maria   TM  EST  0,50  26  23  +3  Advanced
16T Palk, Madli 11  ENG  EST  0,50  24  24  Advanced
16T Dobkevica, Marta   DV  LAT  0,50  24  24  Advanced
18 Ekblom, Ellen   HFM  FIN  0,50  23  23  Advanced
19 Truuse, Gabriela   PK  EST  0,50  22  26  -4  Advanced
20 Melles, Anne-Mai   ENG  EST  0,33  22  24  -2  Advanced
21 Komissarova, Karoliina 11  TK  EST  0,33  24  27  -3  Advanced
22 Mihejeva, Nellija   DV  LAT  0,33  22  25  -3  Advanced
23 Beimanova, Karina   RÜN  EST  0,33  21  24  -3  Advanced
24 Smõtškova, Zinaida 11  ENG  EST  0,33  20  24  -4  Advanced
25 Melles, Heleri   ENG  EST  0,33  21  26  -5  Advanced
26 Denistsik, Marianna   PK  EST  0,33  22  28  -6  Advanced
27 Jegorova, Diana   DV  LAT  0,33  19  25  -6  Advanced
28 Pogorelova, Anastassia   TK  EST  0,33  19  26  -7  Advanced
29 Ivask, Aleksandra   PK  EST  0,33  19  27  -8  Eliminated
30 Lobacova, Anastasija   DV  LAT  0,17  15  26  -11  Eliminated
31T Ossipov, Oliivia   TM  EST  0,17  14  29  -15  Eliminated
31T Masing, Evalota   ENG  EST  0,17  14  29  -15  Eliminated
33 Fanukova, Anastasia   SBSKD  EST  0,00  13  29  -16  Eliminated
34T Männiste, Mia Mai   ENG  EST  0,00  13  30  -17  Eliminated
34T Uusmaa, Carolin   ENG  EST  0,00  13  30  -17  Eliminated

Round #2 - DE - Scores
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) Targamaa, Carmen-Lii 
ENG / EST  (1) Targamaa, Carmen-Lii 
(32) -BYE-   
    (1) Targamaa, Carmen-Lii 
(16T) Palk, Madli    15 - 7 
ENG / EST  (16T) Palk, Madli   
(16T) Dobkevica, Marta  15 - 11   
DV / LAT    (1) Targamaa, Carmen-Lii 
(9) Roosimaa, Brenda    15 - 5 
TM / EST  (24) Smõtškova, Zinaida     
(24) Smõtškova, Zinaida  15 - 14     
ENG / EST    (8) Prela, Anna   
(25) Melles, Heleri    15 - 14   
ENG / EST  (8) Prela, Anna   
(8) Prela, Anna  15 - 13   
SBSKD / EST    (1) Targamaa, Carmen-Lii 
(5) Mašalo, Olivija    15 - 9 
AE / LTU  (5) Mašalo, Olivija     
(28) Pogorelova, Anastassia  15 - 10     
TK / EST    (5) Mašalo, Olivija     
(21) Komissarova, Karoliina    15 - 13     
TK / EST  (21) Komissarova, Karoliina       
(12) Goidin, Carolina  15 - 13       
TK / EST    (5) Mašalo, Olivija   
(13) Lebedeva, Veronika    15 - 12   
SBSKD / EST  (13) Lebedeva, Veronika     
(20) Melles, Anne-Mai  15 - 8     
ENG / EST    (4) Vuorinen, Anna   
(29) -BYE-    15 - 9   
  (4) Vuorinen, Anna   
(4) Vuorinen, Anna     
HFM / FIN    (1) Targamaa, Carmen-Lii 
(3) Manajenkova, Liza    15 - 13 
SBSKD / EST  (3) Manajenkova, Liza     
(30) -BYE-       
    (3) Manajenkova, Liza     
(19) Truuse, Gabriela    15 - 13     
PK / EST  (14) Talen, Andra       
(14) Talen, Andra  15 - 3       
MKT / EST    (3) Manajenkova, Liza     
(11) Michnovič, Loreta    15 - 11     
KFLO / LTU  (22) Mihejeva, Nellija         
(22) Mihejeva, Nellija  15 - 12         
DV / LAT    (27) Jegorova, Diana       
(27) Jegorova, Diana    15 - 12       
DV / LAT  (27) Jegorova, Diana       
(6) Vassiljeva, Karina  15 - 11       
TK / EST    (3) Manajenkova, Liza   
(7) Lage, Getter    15 - 14   
TM / EST  (7) Lage, Getter     
(26) Denistsik, Marianna  15 - 13     
PK / EST    (10) Vilcane, Jana     
(23) Beimanova, Karina    15 - 11     
RÜN / EST  (10) Vilcane, Jana       
(10) Vilcane, Jana  15 - 13       
DV / LAT    (2) Skoblov, Sandra   
(15) Matskevitš, Iris Maria    15 - 9   
TM / EST  (15) Matskevitš, Iris Maria     
(18) Ekblom, Ellen  15 - 13     
HFM / FIN    (2) Skoblov, Sandra   
(31) -BYE-    13 - 8   
  (2) Skoblov, Sandra   
(2) Skoblov, Sandra     
TM / EST