Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Petuhhov, Ella Tallinna Mõõk  EST 
2 Pekkermann, Kaire Tallinna Mõõk / TM/Harrastajad  EST 
3 Truuse, Olga Põhjakotkas  EST 
4 Borissova, Marina Tallinna Mõõk / TM/Harrastajad  EST 
5 Ossipov, Oliivia Tallinna Mõõk  EST 
6 Tamošiunaite, Greta Frascati Scherma  EST 
7 Malvik, Katherina NOR  NOR 
8 Kõiv, Hip Tallinna Mõõk / TM/Harrastajad  EST 
9 Nukka, Anna Tallinna Mõõk / TM/Harrastajad  EST 
10 Arrak, Airi Tallinna Mõõk / TM/Harrastajad  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Club(s) Country Status
1 Petuhhov, Ella TALLM  EST 
2 Borissova, Marina TALLM / TM/H  EST 
4 Tamošiunaite, Greta FS  EST 
5 Malvik, Katherina NOR  NOR 
6 Arrak, Airi TALLM / TM/H  EST 
7 Kõiv, Hip TALLM / TM/H  EST 
8 Pekkermann, Kaire TALLM / TM/H  EST 
9 Nukka, Anna TALLM / TM/H  EST 
10 Truuse, Olga PÕHJ  EST 
11 Ossipov, Oliivia TALLM  EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Tamošiunaite, Greta
FS / EST
1 V5 D4 D1 V5 2 0,50 15 17 -2
Nukka, Anna
TALLM / EST
2 D4 D3 V5 D1 1 0,25 13 18 -5
Malvik, Katherina
NOR / NOR
3 V5 V4 D0 D1 2 0,50 10 17 -7
Petuhhov, Ella
TALLM / EST
4 V5 D4 V5 V5 3 0,75 19 7 +12
Pekkermann, Kaire
TALLM / EST
5 D3 V5 V5 D1 2 0,50 14 12 +2

Pool #2
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
Borissova, Marina
TALLM / EST
1 V5 D3 V5 V5 3 0,75 18 13 +5
Arrak, Airi
TALLM / EST
2 D2 D0 D4 D1 0 0,00 7 20 -13
Truuse, Olga
PÕHJ / EST
3 V5 V5 V5 V5 4 1,00 20 7 +13
Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
4 D4 V5 D3 V5 2 0,50 17 18 -1
Kõiv, Hip
TALLM / EST
5 D2 V5 D1 D4 1 0,25 12 16 -4



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Truuse, Olga PÕHJ  EST  1,00  20  +13  Advanced
2 Petuhhov, Ella TALLM  EST  0,75  19  +12  Advanced
3 Borissova, Marina TALLM / TM/H  EST  0,75  18  13  +5  Advanced
4 Pekkermann, Kaire TALLM / TM/H  EST  0,50  14  12  +2  Advanced
5 Ossipov, Oliivia TALLM  EST  0,50  17  18  -1  Advanced
6 Tamošiunaite, Greta FS  EST  0,50  15  17  -2  Advanced
7 Malvik, Katherina NOR  NOR  0,50  10  17  -7  Advanced
8 Kõiv, Hip TALLM / TM/H  EST  0,25  12  16  -4  Advanced
9 Nukka, Anna TALLM / TM/H  EST  0,25  13  18  -5  Advanced
10 Arrak, Airi TALLM / TM/H  EST  0,00  20  -13  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Truuse, Olga 
PÕHJ / EST  (1) Truuse, Olga 
(16) -BYE-   
    (1) Truuse, Olga 
(9) Nukka, Anna    15 - 8 
TALLM / EST  (8) Kõiv, Hip   
(8) Kõiv, Hip  15 - 3   
TALLM / EST    (4) Pekkermann, Kaire 
(5) Ossipov, Oliivia    13 - 12 
TALLM / EST  (5) Ossipov, Oliivia     
(12) -BYE-       
    (4) Pekkermann, Kaire   
(13) -BYE-    15 - 11   
  (4) Pekkermann, Kaire   
(4) Pekkermann, Kaire     
TALLM / EST    (2) Petuhhov, Ella 
(3) Borissova, Marina    15 - 8 
TALLM / EST  (3) Borissova, Marina     
(14) -BYE-       
    (3) Borissova, Marina     
(11) -BYE-    15 - 13     
  (6) Tamošiunaite, Greta       
(6) Tamošiunaite, Greta         
FS / EST    (2) Petuhhov, Ella   
(7) Malvik, Katherina    15 - 5   
NOR / NOR  (7) Malvik, Katherina     
(10) Arrak, Airi  15 - 9     
TALLM / EST    (2) Petuhhov, Ella   
(15) -BYE-    15 - 6   
  (2) Petuhhov, Ella   
(2) Petuhhov, Ella     
TALLM / EST   

Fence-off for Third  
   
(1) Truuse, Olga 
PÕHJ / EST  (1) Truuse, Olga 
(3) Borissova, Marina  15 - 11 
TALLM / EST