Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Soiver, Siim   EST 
2 Taimla, Oskar   EST 
3T Usar, Riho   EST 
3T Einroos, Kristjan   EST 
5 Kitajev, Jakov   EST 
6 Chaudhrz, Sachin   EST 
7 Aare, Äkke   EST 
8 Ambur, Kristo   EST 
9 Pärtna, Priit   EST 
10 Häätarõ, Kristjan   EST 
11 Hilep, Lauri   EST 
12 Värk, Sander   EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Club(s) Country Status
1 Häätarõ, Kristjan   EST 
2 Aare, Äkke   EST 
3 Einroos, Kristjan   EST 
4 Taimla, Oskar   EST 
5 Ambur, Kristo   EST 
6 Chaudhrz, Sachin   EST 
7 Usar, Riho   EST 
8 Pärtna, Priit   EST 
9 Värk, Sander   EST 
10 Hilep, Lauri   EST 
11 Kitajev, Jakov   EST 
12 Soiver, Siim   EST 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Värk, Sander
EST
1 D2 D0 V5 D3 D3 1 0,20 13 23 -10
Pärtna, Priit
EST
2 V5 D2 V5 V5 D3 3 0,60 20 16 +4
Soiver, Siim
EST
3 V5 V5 V5 D3 V5 4 0,80 23 14 +9
Ambur, Kristo
EST
4 D3 D2 D4 D4 D2 0 0,00 15 25 -10
Taimla, Oskar
EST
5 V5 D2 V5 V5 V5 4 0,80 22 17 +5
Häätarõ, Kristjan
EST
6 V5 V5 D3 V5 D2 3 0,60 20 18 +2

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Usar, Riho
EST
1 D2 V5 V5 V5 V5 4 0,80 22 16 +6
Kitajev, Jakov
EST
2 V5 V5 V5 D1 D2 3 0,60 18 16 +2
Chaudhrz, Sachin
EST
3 D4 D2 D2 D1 V5 1 0,20 14 22 -8
Hilep, Lauri
EST
4 D2 D2 V5 D1 V5 2 0,40 15 17 -2
Einroos, Kristjan
EST
5 D4 V5 V5 V5 V5 4 0,80 24 9 +15
Aare, Äkke
EST
6 D1 V5 D2 D0 D1 1 0,20 9 22 -13



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Einroos, Kristjan   EST  0,80  24  +15  Advanced
2 Soiver, Siim   EST  0,80  23  14  +9  Advanced
3 Usar, Riho   EST  0,80  22  16  +6  Advanced
4 Taimla, Oskar   EST  0,80  22  17  +5  Advanced
5 Pärtna, Priit   EST  0,60  20  16  +4  Advanced
6 Häätarõ, Kristjan   EST  0,60  20  18  +2  Advanced
7 Kitajev, Jakov   EST  0,60  18  16  +2  Advanced
8 Hilep, Lauri   EST  0,40  15  17  -2  Advanced
9 Chaudhrz, Sachin   EST  0,20  14  22  -8  Advanced
10 Värk, Sander   EST  0,20  13  23  -10  Advanced
11 Aare, Äkke   EST  0,20  22  -13  Advanced
12 Ambur, Kristo   EST  0,00  15  25  -10  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Einroos, Kristjan 
EST  (1) Einroos, Kristjan 
(16) -BYE-   
    (1) Einroos, Kristjan 
(9) Chaudhrz, Sachin    11 - 6 
EST  (9) Chaudhrz, Sachin   
(8) Hilep, Lauri  10 - 9   
EST    (4) Taimla, Oskar 
(5) Pärtna, Priit    9 - 4 
EST  (12) Ambur, Kristo     
(12) Ambur, Kristo  10 - 9     
EST    (4) Taimla, Oskar   
(13) -BYE-    11 - 5   
  (4) Taimla, Oskar   
(4) Taimla, Oskar     
EST    (2) Soiver, Siim 
(3) Usar, Riho    7 - 6 
EST  (3) Usar, Riho     
(14) -BYE-       
    (3) Usar, Riho     
(11) Aare, Äkke    6 - 5     
EST  (11) Aare, Äkke       
(6) Häätarõ, Kristjan  11 - 7       
EST    (2) Soiver, Siim   
(7) Kitajev, Jakov    15 - 11   
EST  (7) Kitajev, Jakov     
(10) Värk, Sander  6 - 4     
EST    (2) Soiver, Siim   
(15) -BYE-    12 - 7   
  (2) Soiver, Siim   
(2) Soiver, Siim     
EST