Final Results
Place Name Club(s) Country
1 Loit, Karoliine Tallinna Mõõk  EST 
2 Manajenkova, Liza Sbsk Draakon  EST 
3T Targamaa, Carmen-Lii En Garde  EST 
3T Vuorinen, Anna HFM  FIN 
5 Vilcane, Jana DAUGAVPILS  LAT 
6 Roosimaa, Brenda Tallinna Mõõk  EST 
7 Skoblov, Sandra Tallinna Mõõk  EST 
8 Lage, Getter Tallinna Mõõk  EST 
9 Glinkin, Kärol-Liina Tallinna Mõõk  EST 
10 Talen, Andra Tallinna Mõõk  EST 
11 Komissaarova, Karoliina Tartu Kalev  EST 
12 Palk, Madli En Garde  EST 
13 Smõtskova, Zinaida En Garde  EST 
14 Jegorova, Diana DAUGAVPILS  LAT 
15 Kovaljova, Alina Tallinna Mõõk  EST 
16 Lebedeva, Veronika Sbsk Draakon  EST 
17 Anissimova, Polina EVL  EST 
18 Õun, Anna-Maria En Garde  EST 
19 Kuznetsova, Jelizaveta Tallinna Mõõk  EST 
20 Dobkevica, Marta DAUGAVPILS  LAT 
21 Melles, Anne-Mai En Garde  EST 
22 Borovik, Poliina Tallinna Mõõk  EST 
23 Peltonen, Anna HFM  FIN 
24 Melles, Heleri En Garde  EST 
25 Ossipov, Oliivia Tallinna Mõõk  EST 


Round #1 - Pool - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Loit, Karoliine TALLM  EST 
2 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
3 Targamaa, Carmen-Lii ENG  EST 
4 Manajenkova, Liza SBSKD  EST 
5 Talen, Andra TALLM  EST 
6 Roosimaa, Brenda TALLM  EST 
7 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
8 Kuznetsova, Jelizaveta TALLM  EST 
9 Melles, Heleri   ENG  EST 
10 Vilcane, Jana   DAUGAVPILS  LAT 
11 Komissaarova, Karoliina   TARTK  EST 
12 Lage, Getter   TALLM  EST 
13 Ossipov, Oliivia   TALLM  EST 
14 Peltonen, Anna   HFM  FIN 
15 Borovik, Poliina   TALLM  EST 
16 Smõtskova, Zinaida   ENG  EST 
17 Palk, Madli   ENG  EST 
18 Vuorinen, Anna   HFM  FIN 
19 Kovaljova, Alina   TALLM  EST 
20 Lebedeva, Veronika   SBSKD  EST 
21 Õun, Anna-Maria   ENG  EST 
22 Jegorova, Diana   DAUGAVPILS  LAT 
23 Anissimova, Polina   EVL  EST 
24 Melles, Anne-Mai   ENG  EST 
25 Dobkevica, Marta   DAUGAVPILS  LAT 

Round #1 - Pool - Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
1 D4 D3 D3 V5 D4 V5 2 0,33 24 24 0
Smõtskova, Zinaida
ENG / EST
2 V5 D1 D3 V5 V5 D3 3 0,50 22 27 -5
Vuorinen, Anna
HFM / FIN
3 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 0,83 28 19 +9
Loit, Karoliine
TALLM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1,00 30 18 +12
Melles, Heleri
ENG / EST
5 D1 D4 D3 D3 D2 D3 0 0,00 16 30 -14
Dobkevica, Marta
DAUGAVPILS / LAT
6 V5 D4 D3 D3 V5 D0 2 0,33 20 26 -6
Anissimova, Polina
EVL / EST
7 D3 V5 D4 D3 V5 V5 3 0,50 25 21 +4
Referee(s):
Moosus, Martti
TALLM / EST

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
1 D4 V5 V5 V5 D4 3 0,60 23 17 +6
Skoblov, Sandra
TALLM / EST
2 V5 D4 V5 V5 D2 3 0,60 21 14 +7
Borovik, Poliina
TALLM / EST
3 D1 V5 D1 D1 D0 1 0,20 8 24 -16
Palk, Madli
ENG / EST
4 D2 D0 V5 V5 V5 3 0,60 17 19 -2
Melles, Anne-Mai
ENG / EST
5 D4 D0 V5 D4 D2 1 0,20 15 21 -6
Vilcane, Jana
DAUGAVPILS / LAT
6 V5 V5 V5 D4 V5 4 0,80 24 13 +11
Referee(s):
Trummal, Tarmo
ENG / EST

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 0,80 23 15 +8
Kovaljova, Alina
TALLM / EST
2 D0 D1 V5 D3 V5 2 0,40 14 21 -7
Komissaarova, Karoliina
TARTK / EST
3 D2 V5 V5 D1 V5 3 0,60 18 17 +1
Peltonen, Anna
HFM / FIN
4 D4 D2 D3 D2 D3 0 0,00 14 25 -11
Targamaa, Carmen-Lii
ENG / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 11 +14
Lebedeva, Veronika
SBSKD / EST
6 D4 D4 D3 V5 D2 1 0,20 18 23 -5
Referee(s):
Salm, Jüri
TALLM / EST

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
1 D1 D2 D1 D0 D3 0 0,00 7 25 -18
Talen, Andra
TALLM / EST
2 V5 V5 V5 D2 D4 3 0,60 21 19 +2
Lage, Getter
TALLM / EST
3 V5 D4 V5 D4 V5 3 0,60 23 18 +5
Jegorova, Diana
DAUGAVPILS / LAT
4 V5 D4 D3 D2 V5 2 0,40 19 18 +1
Manajenkova, Liza
SBSKD / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1,00 25 10 +15
Õun, Anna-Maria
ENG / EST
6 V5 V5 D3 D2 D2 2 0,40 17 22 -5
Referee(s):
Hanstein, Aariu
ENG / EST



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Manajenkova, Liza SBSKD  EST  1,00  25  10  +15  Advanced
2 Targamaa, Carmen-Lii ENG  EST  1,00  25  11  +14  Advanced
3 Loit, Karoliine TALLM  EST  1,00  30  18  +12  Advanced
4 Vuorinen, Anna   HFM  FIN  0,83  28  19  +9  Advanced
5 Vilcane, Jana   DAUGAVPILS  LAT  0,80  24  13  +11  Advanced
6 Roosimaa, Brenda TALLM  EST  0,80  23  15  +8  Advanced
7 Skoblov, Sandra TALLM  EST  0,60  21  14  +7  Advanced
8 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST  0,60  23  17  +6  Advanced
9 Lage, Getter   TALLM  EST  0,60  23  18  +5  Advanced
10 Talen, Andra TALLM  EST  0,60  21  19  +2  Advanced
11 Komissaarova, Karoliina   TARTK  EST  0,60  18  17  +1  Advanced
12 Palk, Madli   ENG  EST  0,60  17  19  -2  Advanced
13 Anissimova, Polina   EVL  EST  0,50  25  21  +4  Advanced
14 Smõtskova, Zinaida   ENG  EST  0,50  22  27  -5  Advanced
15 Jegorova, Diana   DAUGAVPILS  LAT  0,40  19  18  +1  Advanced
16 Õun, Anna-Maria   ENG  EST  0,40  17  22  -5  Advanced
17 Kovaljova, Alina   TALLM  EST  0,40  14  21  -7  Advanced
18 Kuznetsova, Jelizaveta TALLM  EST  0,33  24  24  Advanced
19 Dobkevica, Marta   DAUGAVPILS  LAT  0,33  20  26  -6  Advanced
20 Lebedeva, Veronika   SBSKD  EST  0,20  18  23  -5  Advanced
21 Melles, Anne-Mai   ENG  EST  0,20  15  21  -6  Eliminated
22 Borovik, Poliina   TALLM  EST  0,20  24  -16  Eliminated
23 Peltonen, Anna   HFM  FIN  0,00  14  25  -11  Eliminated
24 Melles, Heleri   ENG  EST  0,00  16  30  -14  Eliminated
25 Ossipov, Oliivia   TALLM  EST  0,00  25  -18  Eliminated

Round #2 - DE - Scores
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) Manajenkova, Liza 
SBSKD / EST  (1) Manajenkova, Liza 
(32) -BYE-   
    (1) Manajenkova, Liza 
(17) Kovaljova, Alina    15 - 4 
TALLM / EST  (17) Kovaljova, Alina   
(16) Õun, Anna-Maria  15 - 11   
ENG / EST    (1) Manajenkova, Liza 
(9) Lage, Getter    15 - 13 
TALLM / EST  (9) Lage, Getter     
(24) -BYE-       
    (9) Lage, Getter   
(25) -BYE-    15 - 11   
  (8) Glinkin, Kärol-Liina   
(8) Glinkin, Kärol-Liina     
TALLM / EST    (1) Manajenkova, Liza 
(5) Vilcane, Jana    15 - 10 
DAUGAVPILS / LAT  (5) Vilcane, Jana     
(28) -BYE-       
    (5) Vilcane, Jana     
(21) -BYE-    15 - 14     
  (12) Palk, Madli       
(12) Palk, Madli         
ENG / EST    (4) Vuorinen, Anna   
(13) Anissimova, Polina    15 - 8   
EVL / EST  (20) Lebedeva, Veronika     
(20) Lebedeva, Veronika  15 - 10     
SBSKD / EST    (4) Vuorinen, Anna   
(29) -BYE-    15 - 10   
  (4) Vuorinen, Anna   
(4) Vuorinen, Anna     
HFM / FIN    (3) Loit, Karoliine 
(3) Loit, Karoliine    15 - 8 
TALLM / EST  (3) Loit, Karoliine     
(30) -BYE-       
    (3) Loit, Karoliine     
(19) Dobkevica, Marta    15 - 8     
DAUGAVPILS / LAT  (14) Smõtskova, Zinaida       
(14) Smõtskova, Zinaida  15 - 13       
ENG / EST    (3) Loit, Karoliine     
(11) Komissaarova, Karoliina    15 - 8     
TARTK / EST  (11) Komissaarova, Karoliina         
(22) -BYE-           
    (6) Roosimaa, Brenda       
(27) -BYE-    15 - 14       
  (6) Roosimaa, Brenda       
(6) Roosimaa, Brenda         
TALLM / EST    (3) Loit, Karoliine   
(7) Skoblov, Sandra    15 - 13   
TALLM / EST  (7) Skoblov, Sandra     
(26) -BYE-       
    (7) Skoblov, Sandra     
(23) -BYE-    15 - 9     
  (10) Talen, Andra       
(10) Talen, Andra         
TALLM / EST    (2) Targamaa, Carmen-Lii   
(15) Jegorova, Diana    15 - 12   
DAUGAVPILS / LAT  (15) Jegorova, Diana     
(18) Kuznetsova, Jelizaveta  15 - 14     
TALLM / EST    (2) Targamaa, Carmen-Lii   
(31) -BYE-    15 - 12   
  (2) Targamaa, Carmen-Lii   
(2) Targamaa, Carmen-Lii     
ENG / EST