Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Kimask, Richard TALLM  EST 
2 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
3 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
4 Salm, Markus TALLM  EST 
5 Kiiroja, Jaron TALLM  EST 
6 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
7 Ilves, Karl Rasmus TALLM  EST 
8 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
9 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
10 Lage, Getter 11  TALLM  EST 
11 Raid, Daniel Andreas 12  TALLM  EST 
12 Žurba, Ilija 13  TALLM  EST 
13 Ber, Vanessa 17  TALLM  EST 
14 Borovik, Polina 18  TALLM  EST 
15 Kuznetsova, Jelizaveta 19  TALLM  EST 
16 Sepp, Laura 21  TALLM  EST 
17 Nilisk, Kristiin 22  TALLM  EST 
18 Shuravljova, Sofia 23  TALLM  EST 
19 Fedoruk, Anželika 24  TALLM  EST 
20 Antonov, Ruslan 26  TALLM  EST 
21 Piik, Annabel 27  TALLM  EST 
22 Pevkur, Jan Joonas 32  TALLM  EST 
23 Fomina, Valeria 33  TALLM  EST 
24 Kaaberma, Gertrud 38  TALLM  EST 
25 Šafer, Ksenia 44  TALLM  EST 
26 Lauri, Mati 49  TALLM  EST 
27 Lainelo, Jaanika 55  TALLM  EST 
28 Murumaa, Mathias 999  TALLM  EST 
29 Barõševski, Arseni 20  TALLM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Kimask, Richard
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
Šafer, Ksenia
TALLM / EST
2 D2 D2 D2 D0 D1 D3 0 0.00 10 30 -20
Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
3 D1 V5 D0 D0 D3 V5 2 0.33 14 24 -10
Tafenau, Kasper
TALLM / EST
4 D4 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.67 27 15 +12
Linnamägi, Georg
TALLM / EST
5 D1 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 8 +18
Sepp, Laura
TALLM / EST
6 D1 V5 V5 D2 D0 V5 3 0.50 18 23 -5
Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
7 D0 V5 D2 D1 D0 D4 1 0.17 12 28 -16

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Lage, Getter
TALLM / EST
1 V5 D3 D4 V5 V5 D3 3 0.50 25 21 +4
Lauri, Mati
TALLM / EST
2 D0 D0 D0 D3 D3 D1 0 0.00 7 30 -23
Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
3 V5 V5 D2 V5 V5 D2 4 0.67 24 18 +6
Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 0.83 28 13 +15
Fomina, Valeria
TALLM / EST
5 D3 V5 D1 D2 V5 D0 2 0.33 16 26 -10
Shuravljova, Sofia
TALLM / EST
6 D3 V5 D4 D0 D3 D1 1 0.17 16 28 -12
Skoblov, Sandra
TALLM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
1 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 11 +18
Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
2 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 15 +13
Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
3 V5 D4 D3 V5 V5 V5 4 0.67 27 17 +10
Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
4 D2 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.67 26 16 +10
Pevkur, Jan Joonas
TALLM / EST
5 D0 D0 D1 D1 D4 V5 1 0.17 11 26 -15
Borovik, Polina
TALLM / EST
6 D0 D2 D0 D2 V5 V5 2 0.33 14 24 -10
Lainelo, Jaanika
TALLM / EST
7 D1 D0 D2 D0 D1 D0 0 0.00 4 30 -26

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
Žurba, Ilija
TALLM / EST
1 D3 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.71 32 12 +20
Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
2 V5 V5 V5 V5 V5 D4 V5 6 0.86 34 15 +19
Piik, Annabel
TALLM / EST
3 D0 D0 D2 D1 V5 D0 D3 1 0.14 11 33 -22
Murumaa, Mathias
TALLM / EST
4 D1 D2 V5 D0 D4 D3 V5 2 0.29 20 31 -11
Salm, Markus
TALLM / EST
5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 V5 6 0.86 34 14 +20
Antonov, Ruslan
TALLM / EST
6 D0 D0 D3 V5 D0 D0 D0 1 0.14 8 34 -26
Ber, Vanessa
TALLM / EST
7 D1 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.71 30 18 +12
Barõševski, Arseni
TALLM / EST
8 D0 D1 V5 D4 D0 V5 D1 2 0.29 16 28 -12

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Kimask, Richard TALLM  EST  1.00  30  +21  Advanced
2 Skoblov, Sandra TALLM  EST  1.00  30  10  +20  Advanced
3 Salm, Markus TALLM  EST  0.86  34  14  +20  Advanced
4 Kiiroja, Jaron TALLM  EST  0.86  34  15  +19  Advanced
5 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST  0.83  29  11  +18  Advanced
6 Linnamägi, Georg TALLM  EST  0.83  26  +18  Advanced
7 Ilves, Karl Rasmus TALLM  EST  0.83  28  13  +15  Advanced
8 Raid, Daniel Andreas 12  TALLM  EST  0.83  28  15  +13  Advanced
9 Žurba, Ilija 13  TALLM  EST  0.71  32  12  +20  Advanced
10 Ber, Vanessa 17  TALLM  EST  0.71  30  18  +12  Advanced
11 Tafenau, Kasper TALLM  EST  0.67  27  15  +12  Advanced
12 Fedoruk, Anželika 24  TALLM  EST  0.67  27  17  +10  Advanced
13 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST  0.67  26  16  +10  Advanced
14 Kuznetsova, Jelizaveta 19  TALLM  EST  0.67  24  18  +6  Advanced
15 Lage, Getter 11  TALLM  EST  0.50  25  21  +4  Advanced
16 Sepp, Laura 21  TALLM  EST  0.50  18  23  -5  Advanced
17 Fomina, Valeria 33  TALLM  EST  0.33  16  26  -10  Eliminated
18T Nilisk, Kristiin 22  TALLM  EST  0.33  14  24  -10  Eliminated
18T Borovik, Polina 18  TALLM  EST  0.33  14  24  -10  Eliminated
20 Murumaa, Mathias 999  TALLM  EST  0.29  20  31  -11  Eliminated
21 Barõševski, Arseni 20  TALLM  EST  0.29  16  28  -12  Eliminated
22 Shuravljova, Sofia 23  TALLM  EST  0.17  16  28  -12  Eliminated
23 Pevkur, Jan Joonas 32  TALLM  EST  0.17  11  26  -15  Eliminated
24 Kaaberma, Gertrud 38  TALLM  EST  0.17  12  28  -16  Eliminated
25 Piik, Annabel 27  TALLM  EST  0.14  11  33  -22  Eliminated
26 Antonov, Ruslan 26  TALLM  EST  0.14  34  -26  Eliminated
27 Šafer, Ksenia 44  TALLM  EST  0.00  10  30  -20  Eliminated
28 Lauri, Mati 49  TALLM  EST  0.00  30  -23  Eliminated
29 Lainelo, Jaanika 55  TALLM  EST  0.00  30  -26  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
  (1) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
(16) Sepp, Laura
TALLM / EST
 
15 - 5 
    (1) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
(9) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
  13 - 12 
  (8) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
 
(8) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
8 - 6   
    (4) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(5) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (12) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
   
(12) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
15 - 7     
    (4) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
 
(13) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  15 - 2   
  (4) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
 
(4) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
15 - 8   
    (4) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(3) Salm, Markus
TALLM / EST
 
  14 - 13 
  (3) Salm, Markus
TALLM / EST
 
   
(14) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
15 - 6     
    (3) Salm, Markus
TALLM / EST
 
   
(11) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  15 - 6     
  (11) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
     
(6) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
15 - 13       
    (2) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
 
(7) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
  9 - 5   
  (7) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
   
(10) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
14 - 11     
    (2) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
 
(15) Lage, Getter
TALLM / EST
 
  11 - 4   
  (2) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
 
(2) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
15 - 3   
   

Bronze Medal  
   
(1) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
  (3) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(3) Salm, Markus
TALLM / EST
 
12 - 11 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
  (8) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
(12) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
Opponent no-show 
    (7) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
(11) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  15 - 14 
  (7) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
 
(7) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
15 - 10   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(4) -BYE- 
  (11) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
(11) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Sepp, Laura
TALLM / EST
 
  (9) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(9) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
15 - 6 
    (9) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(5) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (5) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
 
(13) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
14 - 7   
    (9) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(14) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
  8 - 7 
  (14) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
   
(6) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
12 - 10     
    (10) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
 
(10) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  15 - 9   
  (10) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
 
(15) Lage, Getter
TALLM / EST
 
15 - 8   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(5) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  (5) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
(14) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
15 - 3 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Sepp, Laura
TALLM / EST
 
  (13) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
(13) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
15 - 6 
    (13) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
(6) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
  15 - 6 
  (15) Lage, Getter
TALLM / EST
 
 
(15) Lage, Getter
TALLM / EST
 
13 - 8   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Sepp, Laura
TALLM / EST
 
  (6) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
(6) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
15 - 2 
   

Final Results
Event finished at 6:09 PM
Place Name Club(s) Country
1 Kiiroja, Jaron TALLM  EST 
2 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
3 Salm, Markus TALLM  EST 
4 Kimask, Richard TALLM  EST 
5 Ilves, Karl Rasmus TALLM  EST 
6 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
7 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
8 Fedoruk, Anželika TALLM  EST 
9 Žurba, Ilija TALLM  EST 
10 Ber, Vanessa TALLM  EST 
11 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
12 Kuznetsova, Jelizaveta TALLM  EST 
13 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
14 Lage, Getter TALLM  EST 
15 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
16 Sepp, Laura TALLM  EST 
17 Fomina, Valeria TALLM  EST 
18T Nilisk, Kristiin TALLM  EST 
18T Borovik, Polina TALLM  EST 
20 Murumaa, Mathias TALLM  EST 
21 Barõševski, Arseni TALLM  EST 
22 Shuravljova, Sofia TALLM  EST 
23 Pevkur, Jan Joonas TALLM  EST 
24 Kaaberma, Gertrud TALLM  EST 
25 Piik, Annabel TALLM  EST 
26 Antonov, Ruslan TALLM  EST 
27 Šafer, Ksenia TALLM  EST 
28 Lauri, Mati TALLM  EST 
29 Lainelo, Jaanika TALLM  EST