Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Kimask, Richard TALLM  EST 
2 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
3 Salm, Markus TALLM  EST 
4 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
5 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
6 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
7 Prede, Oliver TALLM  EST 
8 Skoblov, Sandra 12  TALLM  EST 
9 Lage, Getter 13  TALLM  EST 
10 Matskevitš, Iris Maria 14  TALLM  EST 
11 Ber, Vanessa 15  TALLM  EST 
12 Raid, Daniel Andreas 16  TALLM  EST 
13 Borovik, Polina 17  TALLM  EST 
14 Barõševski, Arseni 18  TALLM  EST 
15 Kuznetsova, Jelizaveta 19  TALLM  EST 
16 Žurba, Ilija 20  TALLM  EST 
17 Sepp, Laura 24  TALLM  EST 
18 Antonov, Ruslan 27  TALLM  EST 
19 Nilisk, Kristiin 28  TALLM  EST 
20 Piik, Annabel 32  TALLM  EST 
21 Kovaljova, Alina 33  TALLM  EST 
22 Rodin, Iris 45  TALLM  EST 
23 Šafer, Ksenia 46  TALLM  EST 
24 Palusaar, Nikita 116  TALLM  EST 
25 Boikanitš, Viktoria 999  TALLM  EST 
26 Vanner, Regina 999  TALLM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Sepp, Laura
TALLM / EST
1 V5 D1 D1 D0 D2 D1 1 0.17 10 28 -18
Boikanitš, Viktoria
TALLM / EST
2 D3 D2 D4 D0 D1 D1 0 0.00 11 30 -19
Skoblov, Sandra
TALLM / EST
3 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.83 27 14 +13
Palusaar, Nikita
TALLM / EST
4 V5 V5 D1 D0 D3 V5 3 0.50 19 24 -5
Kimask, Richard
TALLM / EST
5 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 0.83 27 9 +18
Lage, Getter
TALLM / EST
6 V5 V5 V5 V5 D2 D3 4 0.67 25 18 +7
Žurba, Ilija
TALLM / EST
7 V5 V5 D3 D4 D2 V5 3 0.50 24 20 +4

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
1 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 13 +15
Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
2 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 13 +14
Prede, Oliver
TALLM / EST
3 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 9 +19
Vanner, Regina
TALLM / EST
4 D1 D0 D0 D1 D1 D0 0 0.00 3 30 -27
Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
5 D2 D4 D1 V5 V5 V5 3 0.50 22 20 +2
Antonov, Ruslan
TALLM / EST
6 D1 D0 D0 V5 D4 V5 2 0.33 15 24 -9
Šafer, Ksenia
TALLM / EST
7 D2 D1 D0 V5 D0 D3 1 0.17 11 25 -14

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Barõševski, Arseni
TALLM / EST
1 D1 D2 D2 V5 D1 1 0.20 11 23 -12
Ber, Vanessa
TALLM / EST
2 V5 D4 D1 V5 D4 2 0.40 19 17 +2
Salm, Markus
TALLM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
Tafenau, Kasper
TALLM / EST
4 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 10 +14
Rodin, Iris
TALLM / EST
5 D3 D1 D1 D1 D4 0 0.00 10 25 -15
Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
6 V5 V5 D2 D1 V5 3 0.60 18 19 -1

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
1 V5 V5 D2 V5 V5 4 0.80 22 9 +13
Borovik, Polina
TALLM / EST
2 D1 V5 D3 V5 D2 2 0.40 16 21 -5
Kovaljova, Alina
TALLM / EST
3 D0 D4 D1 V5 D3 1 0.20 13 23 -10
Linnamägi, Georg
TALLM / EST
4 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 11 +13
Piik, Annabel
TALLM / EST
5 D0 D2 D3 D0 D0 0 0.00 5 25 -20
Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
6 D3 V5 V5 V5 V5 4 0.80 23 14 +9

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Salm, Markus TALLM  EST  1.00  25  13  +12  Advanced
2 Prede, Oliver TALLM  EST  0.83  28  +19  Advanced
3 Kimask, Richard TALLM  EST  0.83  27  +18  Advanced
4 Kuznetsova, Jelizaveta 19  TALLM  EST  0.83  28  13  +15  Advanced
5 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST  0.83  27  13  +14  Advanced
6 Skoblov, Sandra 12  TALLM  EST  0.83  27  14  +13  Advanced
7 Tafenau, Kasper TALLM  EST  0.80  24  10  +14  Advanced
8 Linnamägi, Georg TALLM  EST  0.80  24  11  +13  Advanced
9 Raid, Daniel Andreas 16  TALLM  EST  0.80  22  +13  Advanced
10 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST  0.80  23  14  +9  Advanced
11 Lage, Getter 13  TALLM  EST  0.67  25  18  +7  Advanced
12 Nilisk, Kristiin 28  TALLM  EST  0.60  18  19  -1  Advanced
13 Žurba, Ilija 20  TALLM  EST  0.50  24  20  +4  Advanced
14 Matskevitš, Iris Maria 14  TALLM  EST  0.50  22  20  +2  Advanced
15 Palusaar, Nikita 116  TALLM  EST  0.50  19  24  -5  Advanced
16 Ber, Vanessa 15  TALLM  EST  0.40  19  17  +2  Advanced
17 Borovik, Polina 17  TALLM  EST  0.40  16  21  -5  Eliminated
18 Antonov, Ruslan 27  TALLM  EST  0.33  15  24  -9  Eliminated
19 Kovaljova, Alina 33  TALLM  EST  0.20  13  23  -10  Eliminated
20 Barõševski, Arseni 18  TALLM  EST  0.20  11  23  -12  Eliminated
21 Šafer, Ksenia 46  TALLM  EST  0.17  11  25  -14  Eliminated
22 Sepp, Laura 24  TALLM  EST  0.17  10  28  -18  Eliminated
23 Rodin, Iris 45  TALLM  EST  0.00  10  25  -15  Eliminated
24 Boikanitš, Viktoria 999  TALLM  EST  0.00  11  30  -19  Eliminated
25 Piik, Annabel 32  TALLM  EST  0.00  25  -20  Eliminated
26 Vanner, Regina 999  TALLM  EST  0.00  30  -27  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
  (1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(16) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
13 - 7 
    (9) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
(9) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
  12 - 5 
  (9) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
 
(8) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
11 - 10   
    (9) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
(5) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  12 - 11 
  (5) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
   
(12) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
15 - 2     
    (5) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
 
(13) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
  15 - 13   
  (13) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
 
(4) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
15 - 10   
    (6) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
(3) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
  15 - 9 
  (3) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
   
(14) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
15 - 6     
    (6) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
   
(11) Lage, Getter
TALLM / EST
 
  15 - 10     
  (6) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
     
(6) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
15 - 5       
    (6) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
 
(7) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  12 - 8   
  (10) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
   
(10) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
15 - 5     
    (15) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
 
(15) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
  15 - 13   
  (15) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
 
(2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
9 - 8   
   

Bronze Medal  
   
(5) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  (15) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
(15) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
15 - 13 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
  (13) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(13) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
13 - 7 
    (13) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(3) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
  15 - 13 
  (3) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
 
(10) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
15 - 14   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
  (1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(10) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
15 - 10 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  (8) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
(8) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
13 - 12 
    (8) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
(12) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
  15 - 8 
  (4) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
 
(4) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
15 - 3   
    (8) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
(14) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  14 - 12 
  (11) Lage, Getter
TALLM / EST
 
   
(11) Lage, Getter
TALLM / EST
 
13 - 12     
    (11) Lage, Getter
TALLM / EST
 
 
(7) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  12 - 10   
  (2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
 
(2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
11 - 10   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(4) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
  (4) Kuznetsova, Jelizaveta
TALLM / EST
 
(2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
15 - 14 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  (16) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
(12) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
15 - 9 
    (7) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
(14) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  15 - 9 
  (7) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
 
(7) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
15 - 13   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(12) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
  (14) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
(14) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
15 - 8 
   

Final Results
Event finished at 5:46 PM
Place Name Club(s) Country
1 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
2 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
3 Palusaar, Nikita TALLM  EST 
4 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
5 Žurba, Ilija TALLM  EST 
6 Kimask, Richard TALLM  EST 
7 Salm, Markus TALLM  EST 
8 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
9 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
10 Lage, Getter TALLM  EST 
11 Kuznetsova, Jelizaveta TALLM  EST 
12 Prede, Oliver TALLM  EST 
13 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
14 Ber, Vanessa TALLM  EST 
15 Matskevitš, Iris Maria TALLM  EST 
16 Nilisk, Kristiin TALLM  EST 
17 Borovik, Polina TALLM  EST 
18 Antonov, Ruslan TALLM  EST 
19 Kovaljova, Alina TALLM  EST 
20 Barõševski, Arseni TALLM  EST 
21 Šafer, Ksenia TALLM  EST 
22 Sepp, Laura TALLM  EST 
23 Rodin, Iris TALLM  EST 
24 Boikanitš, Viktoria TALLM  EST 
25 Piik, Annabel TALLM  EST 
26 Vanner, Regina TALLM  EST