Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Salm, Markus TALLM  EST 
2 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
3 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
4 Kimask, Richard TALLM  EST 
5 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
6 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
7 Matskevitš, Iris Maria 10  TALLM  EST 
8 Kiiroja, Jaron 12  TALLM  EST 
9 Sepp, Laura 16  TALLM  EST 
10 Ber, Vanessa 17  TALLM  EST 
11 Ossipov, Oliivia 19  TALLM  EST 
12 Nilisk, Kristiin 22  TALLM  EST 
13 Barõševski, Arseni 23  TALLM  EST 
14 Palusaar, Nikita 26  TALLM  EST 
15 Tuha, Oskar 30  LEG  EST 
16 Murumaa, Mathias 33  TALLM  EST 
17 Meier, Jaan 46  TALLM  EST 
18 Rodin, Iris 56  TALLM  EST 
19 Velleste, Karoliina 58  TALLM  EST 
20 Lauri, Mati 60  TALLM  EST 
21 Kaaberma, Gertrud 62  TALLM  EST 
22 Karnjušin, Anton   TALLM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Barõševski, Arseni
TALLM / EST
1 D1 V5 D0 D3 D4 D3 1 0.17 16 25 -9
Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
2 V5 V5 D3 V5 V5 D4 4 0.67 27 13 +14
Rodin, Iris
TALLM / EST
3 D0 D0 D1 D3 D0 D0 0 0.00 4 30 -26
Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 D1 5 0.83 26 14 +12
Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
5 V5 D0 V5 D2 V5 D3 3 0.50 20 23 -3
Velleste, Karoliina
TALLM / EST
6 V5 D2 V5 D3 D2 D0 2 0.33 17 24 -7
Salm, Markus
TALLM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22
Lauri, Mati
TALLM / EST
2 D0 D4 D0 D1 D0 D1 0 0.00 6 30 -24
Meier, Jaan
TALLM / EST
3 D0 V5 D0 D1 D0 D3 1 0.17 9 29 -20
Tafenau, Kasper
TALLM / EST
4 D1 V5 V5 D2 V5 V5 4 0.67 23 14 +9
Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
5 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 16 +12
Palusaar, Nikita
TALLM / EST
6 D3 V5 V5 D3 D4 V5 3 0.50 25 19 +6
Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
7 D1 V5 V5 D1 D3 D4 2 0.33 19 24 -5

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
Tuha, Oskar
LEG / EST
1 D2 V5 V5 D4 V5 D2 V5 4 0.57 28 26 +2
Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
2 V5 V5 D1 V5 V5 V5 V5 6 0.86 31 20 +11
Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
3 D4 D2 D0 D1 V5 D3 V5 2 0.29 20 28 -8
Karnjušin, Anton
TALLM / EST
4 D2 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.71 29 18 +11
Kimask, Richard
TALLM / EST
5 V5 D4 V5 D3 V5 V5 V5 5 0.71 32 19 +13
Sepp, Laura
TALLM / EST
6 D3 D3 D1 D0 D0 D4 D4 0 0.00 15 35 -20
Ber, Vanessa
TALLM / EST
7 V5 D2 V5 V5 D2 V5 V5 5 0.71 29 25 +4
Murumaa, Mathias
TALLM / EST
8 D2 D2 D2 D4 D2 V5 D4 1 0.14 21 34 -13

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Kiiroja, Jaron 12  TALLM  EST  1.00  30  +22  Advanced
2 Salm, Markus TALLM  EST  1.00  30  11  +19  Advanced
3 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST  0.86  31  20  +11  Advanced
4 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST  0.83  28  16  +12  Advanced
5 Matskevitš, Iris Maria 10  TALLM  EST  0.83  26  14  +12  Advanced
6 Kimask, Richard TALLM  EST  0.71  32  19  +13  Advanced
7 Karnjušin, Anton   TALLM  EST  0.71  29  18  +11  Advanced
8 Ber, Vanessa 17  TALLM  EST  0.71  29  25  +4  Advanced
9 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST  0.67  27  13  +14  Advanced
10 Tafenau, Kasper TALLM  EST  0.67  23  14  +9  Advanced
11 Tuha, Oskar 30  LEG  EST  0.57  28  26  +2  Advanced
12 Palusaar, Nikita 26  TALLM  EST  0.50  25  19  +6  Advanced
13 Nilisk, Kristiin 22  TALLM  EST  0.50  20  23  -3  Advanced
14 Ossipov, Oliivia 19  TALLM  EST  0.33  19  24  -5  Advanced
15 Velleste, Karoliina 58  TALLM  EST  0.33  17  24  -7  Advanced
16 Kaaberma, Gertrud 62  TALLM  EST  0.29  20  28  -8  Advanced
17 Barõševski, Arseni 23  TALLM  EST  0.17  16  25  -9  Eliminated
18 Meier, Jaan 46  TALLM  EST  0.17  29  -20  Eliminated
19 Murumaa, Mathias 33  TALLM  EST  0.14  21  34  -13  Eliminated
20 Sepp, Laura 16  TALLM  EST  0.00  15  35  -20  Eliminated
21 Lauri, Mati 60  TALLM  EST  0.00  30  -24  Eliminated
22 Rodin, Iris 56  TALLM  EST  0.00  30  -26  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
  (1) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(16) Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
 
15 - 3 
    (1) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(9) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  15 - 6 
  (9) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
 
(8) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
15 - 6   
    (1) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(5) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  14 - 9 
  (5) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
   
(12) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
15 - 11     
    (5) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
 
(13) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
  15 - 11   
  (4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
 
(4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
15 - 8   
    (1) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(3) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
  10 - 7 
  (3) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
   
(14) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
15 - 2     
    (3) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
   
(11) Tuha, Oskar
LEG / EST
 
  8 - 7     
  (6) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
     
(6) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
15 - 2       
    (3) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
 
(7) Karnjušin, Anton
TALLM / EST
 
  11 - 10   
  (7) Karnjušin, Anton
TALLM / EST
 
   
(10) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
12 - 11     
    (2) Salm, Markus
TALLM / EST
 
 
(15) Velleste, Karoliina
TALLM / EST
 
  12 - 11   
  (2) Salm, Markus
TALLM / EST
 
 
(2) Salm, Markus
TALLM / EST
 
15 - 4   
   

Bronze Medal  
   
(5) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  (2) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(2) Salm, Markus
TALLM / EST
 
15 - 5 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(9) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  (9) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
(4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
13 - 12 
    (6) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
(6) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (6) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
 
(7) Karnjušin, Anton
TALLM / EST
 
15 - 7   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  (4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
(7) Karnjušin, Anton
TALLM / EST
 
14 - 11 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
 
  (8) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
(8) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
15 - 5 
    (12) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
(12) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (12) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
 
(13) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
15 - 6   
    (12) Palusaar, Nikita
TALLM / EST
 
(14) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (14) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
   
(11) Tuha, Oskar
LEG / EST
 
15 - 12     
    (10) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
 
(10) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  15 - 9   
  (10) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
 
(15) Velleste, Karoliina
TALLM / EST
 
15 - 5   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(8) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  (8) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
(14) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
15 - 12 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
 
  (16) Kaaberma, Gertrud
TALLM / EST
 
(13) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
9 - 7 
    (11) Tuha, Oskar
LEG / EST
 
(11) Tuha, Oskar
LEG / EST
 
  15 - 10 
  (11) Tuha, Oskar
LEG / EST
 
 
(15) Velleste, Karoliina
TALLM / EST
 
15 - 8   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(13) Nilisk, Kristiin
TALLM / EST
 
  (15) Velleste, Karoliina
TALLM / EST
 
(15) Velleste, Karoliina
TALLM / EST
 
15 - 13 
   

Final Results
Event finished at 5:58 PM
Place Name Club(s) Country
1 Kiiroja, Jaron TALLM  EST 
2 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
3 Salm, Markus TALLM  EST 
4 Matskevitš, Iris Maria TALLM  EST 
5 Kimask, Richard TALLM  EST 
6 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
7 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
8 Karnjušin, Anton TALLM  EST 
9 Palusaar, Nikita TALLM  EST 
10 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
11 Ber, Vanessa TALLM  EST 
12 Ossipov, Oliivia TALLM  EST 
13 Tuha, Oskar LEG  EST 
14 Kaaberma, Gertrud TALLM  EST 
15 Velleste, Karoliina TALLM  EST 
16 Nilisk, Kristiin TALLM  EST 
17 Barõševski, Arseni TALLM  EST 
18 Meier, Jaan TALLM  EST 
19 Murumaa, Mathias TALLM  EST 
20 Sepp, Laura TALLM  EST 
21 Lauri, Mati TALLM  EST 
22 Rodin, Iris TALLM  EST