Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Salm, Markus TALLM  EST 
2 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
3 Kimask, Richard TALLM  EST 
4 Žurba, Ilija TALLM  EST 
5 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
6 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
7 Raid, Daniel Andreas 10  TALLM  EST 
8 Roosimaa, Brenda 13  TALLM  EST 
9 Lage, Getter 14  TALLM  EST 
10 Matskevitš, Iris Maria 16  TALLM  EST 
11 Shalov, Nikita 17  TALLM  EST 
12 Ber, Vanessa 18  TALLM  EST 
13 Borovik, Polina 20  TALLM  EST 
14 Sepp, Laura 21  TALLM  EST 
15 Barõševski, Arseni 22  TALLM  EST 
16 Shuravljova, Sofia 25  TALLM  EST 
17 Fomina, Valeria 27  TALLM  EST 
18 Šafer, Ksenia 28  TALLM  EST 
19 Ossipov, Oliivia 29  TALLM  EST 
20 Pevkur, Jan Joonas 30  TALLM  EST 
21 Piik, Annabel 31  TALLM  EST 
22 Murumaa, Mathias 37  TALLM  EST 
23 Kovaljova, Alina 39  TALLM  EST 
24 Rodin, Iris 44  TALLM  EST 
25 Meier, Jaan 58  TALLM  EST 
26 Leinuste, Karl Kristo 60  TALLM  EST 
27 Kiiroja, Jaron TALLM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 15 +12
Shuravljova, Sofia
TALLM / EST
2 D4 V5 V5 D4 D3 D0 2 0.33 21 21 0
Rodin, Iris
TALLM / EST
3 D1 D1 D1 D4 D0 D0 0 0.00 7 30 -23
Meier, Jaan
TALLM / EST
4 D0 D0 V5 D2 D1 D0 1 0.17 8 26 -18
Fomina, Valeria
TALLM / EST
5 D3 V5 V5 V5 D1 D1 3 0.50 20 25 -5
Lage, Getter
TALLM / EST
6 D2 V5 V5 V5 V5 D2 4 0.67 24 15 +9
Salm, Markus
TALLM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 5 +25

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
1 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 11 +18
Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
2 D4 D1 V5 V5 V5 V5 4 0.67 25 22 +3
Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22
Kovaljova, Alina
TALLM / EST
4 D1 D4 D1 V5 V5 V5 3 0.50 21 24 -3
Leinuste, Karl Kristo
TALLM / EST
5 D0 D3 D1 D3 D3 D4 0 0.00 14 30 -16
Šafer, Ksenia
TALLM / EST
6 D0 D4 D1 D4 V5 V5 2 0.33 19 26 -7
Barõševski, Arseni
TALLM / EST
7 D1 D1 D0 D2 V5 D3 1 0.17 12 29 -17

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Tafenau, Kasper
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 16 +11
Shalov, Nikita
TALLM / EST
2 D2 D4 V5 D4 V5 D3 2 0.33 23 24 -1
Kimask, Richard
TALLM / EST
3 D3 V5 V5 V5 V5 D0 4 0.67 23 19 +4
Sepp, Laura
TALLM / EST
4 D0 D0 D1 D4 V5 D1 1 0.17 11 27 -16
Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
5 D2 V5 D3 V5 V5 D2 3 0.50 22 26 -4
Murumaa, Mathias
TALLM / EST
6 D4 D4 D1 D2 D3 D0 0 0.00 14 30 -16
Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Ber, Vanessa
TALLM / EST
1 V5 V5 D4 V5 D3 3 0.60 22 15 +7
Piik, Annabel
TALLM / EST
2 D0 D3 D0 V5 D2 1 0.20 10 23 -13
Žurba, Ilija
TALLM / EST
3 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.80 24 14 +10
Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
4 V5 V5 D2 V5 V5 4 0.80 22 15 +7
Pevkur, Jan Joonas
TALLM / EST
5 D1 D3 D2 D3 D4 0 0.00 13 25 -12
Borovik, Polina
TALLM / EST
6 V5 V5 D2 D3 V5 3 0.60 20 19 +1

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Salm, Markus TALLM  EST  1.00  30  +25  Advanced
2T Raid, Daniel Andreas 10  TALLM  EST  1.00  30  +22  Advanced
2T Kiiroja, Jaron TALLM  EST  1.00  30  +22  Advanced
4 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST  0.83  29  11  +18  Advanced
5 Roosimaa, Brenda 13  TALLM  EST  0.83  27  15  +12  Advanced
6 Tafenau, Kasper TALLM  EST  0.83  27  16  +11  Advanced
7 Žurba, Ilija TALLM  EST  0.80  24  14  +10  Advanced
8 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST  0.80  22  15  +7  Advanced
9 Lage, Getter 14  TALLM  EST  0.67  24  15  +9  Advanced
10 Kimask, Richard TALLM  EST  0.67  23  19  +4  Advanced
11 Matskevitš, Iris Maria 16  TALLM  EST  0.67  25  22  +3  Advanced
12 Ber, Vanessa 18  TALLM  EST  0.60  22  15  +7  Advanced
13 Borovik, Polina 20  TALLM  EST  0.60  20  19  +1  Advanced
14 Kovaljova, Alina 39  TALLM  EST  0.50  21  24  -3  Advanced
15 Ossipov, Oliivia 29  TALLM  EST  0.50  22  26  -4  Advanced
16 Fomina, Valeria 27  TALLM  EST  0.50  20  25  -5  Advanced
17 Shuravljova, Sofia 25  TALLM  EST  0.33  21  21  Eliminated
18 Shalov, Nikita 17  TALLM  EST  0.33  23  24  -1  Eliminated
19 Šafer, Ksenia 28  TALLM  EST  0.33  19  26  -7  Eliminated
20 Piik, Annabel 31  TALLM  EST  0.20  10  23  -13  Eliminated
21 Sepp, Laura 21  TALLM  EST  0.17  11  27  -16  Eliminated
22 Barõševski, Arseni 22  TALLM  EST  0.17  12  29  -17  Eliminated
23 Meier, Jaan 58  TALLM  EST  0.17  26  -18  Eliminated
24 Pevkur, Jan Joonas 30  TALLM  EST  0.00  13  25  -12  Eliminated
25T Murumaa, Mathias 37  TALLM  EST  0.00  14  30  -16  Eliminated
25T Leinuste, Karl Kristo 60  TALLM  EST  0.00  14  30  -16  Eliminated
27 Rodin, Iris 44  TALLM  EST  0.00  30  -23  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
  (1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(16) Fomina, Valeria
TALLM / EST
 
15 - 1 
    (1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(9) Lage, Getter
TALLM / EST
 
  10 - 5 
  (9) Lage, Getter
TALLM / EST
 
 
(8) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
12 - 11   
    (1) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(5) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
  7 - 5 
  (5) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
   
(12) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
15 - 7     
    (4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
 
(13) Borovik, Polina
TALLM / EST
 
  15 - 10   
  (4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
 
(4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
15 - 7   
    (2T) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
(2T) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
  15 - 10 
  (2T) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
   
(14) Kovaljova, Alina
TALLM / EST
 
15 - 6     
    (2T) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
   
(11) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  12 - 7     
  (6) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
     
(6) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
14 - 13       
    (2T) Kiiroja, Jaron
TALLM / EST
 
 
(7) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
  15 - 6   
  (10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
   
(10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
14 - 12     
    (10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
 
(15) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
  15 - 9   
  (2T) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
 
(2T) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
15 - 6   
   

Bronze Medal  
   
(4) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  (10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
(10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
15 - 12 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(9) Lage, Getter
TALLM / EST
 
  (9) Lage, Getter
TALLM / EST
 
(5) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
Opponent no-show 
    (2T) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
(6) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  15 - 12 
  (2T) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
 
(2T) Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
 
15 - 12   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(4) -BYE- 
  (6) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
(6) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Fomina, Valeria
TALLM / EST
 
  (8) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
(8) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
15 - 11 
    (12) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
(12) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  15 - 12 
  (12) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
 
(13) Borovik, Polina
TALLM / EST
 
15 - 13   
    (7) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
(14) Kovaljova, Alina
TALLM / EST
 
  12 - 11 
  (11) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
   
(11) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
15 - 4     
    (7) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
 
(7) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
  15 - 14   
  (7) Žurba, Ilija
TALLM / EST
 
 
(15) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
15 - 8   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(8) Glinkin, Kärol-Liina
TALLM / EST
 
  (11) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
(11) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
15 - 10 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Fomina, Valeria
TALLM / EST
 
  (16) Fomina, Valeria
TALLM / EST
 
(13) Borovik, Polina
TALLM / EST
 
15 - 14 
    (15) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
(14) Kovaljova, Alina
TALLM / EST
 
  10 - 7 
  (15) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
 
(15) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
15 - 11   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(13) Borovik, Polina
TALLM / EST
 
  (13) Borovik, Polina
TALLM / EST
 
(14) Kovaljova, Alina
TALLM / EST
 
15 - 10 
   

Final Results
Event finished at 6:12 PM
Place Name Club(s) Country
1 Kiiroja, Jaron TALLM  EST 
2 Salm, Markus TALLM  EST 
3 Kimask, Richard TALLM  EST 
4 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
5 Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
6 Lage, Getter TALLM  EST 
7 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
8 Roosimaa, Brenda TALLM  EST 
9 Žurba, Ilija TALLM  EST 
10 Ber, Vanessa TALLM  EST 
11 Matskevitš, Iris Maria TALLM  EST 
12 Glinkin, Kärol-Liina TALLM  EST 
13 Ossipov, Oliivia TALLM  EST 
14 Fomina, Valeria TALLM  EST 
15 Borovik, Polina TALLM  EST 
16 Kovaljova, Alina TALLM  EST 
17 Shuravljova, Sofia TALLM  EST 
18 Shalov, Nikita TALLM  EST 
19 Šafer, Ksenia TALLM  EST 
20 Piik, Annabel TALLM  EST 
21 Sepp, Laura TALLM  EST 
22 Barõševski, Arseni TALLM  EST 
23 Meier, Jaan TALLM  EST 
24 Pevkur, Jan Joonas TALLM  EST 
25T Murumaa, Mathias TALLM  EST 
25T Leinuste, Karl Kristo TALLM  EST 
27 Rodin, Iris TALLM  EST