Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Salm, Markus TALLM  EST 
2 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
3 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
4 Prede, Oliver TALLM  EST 
5 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
6 Raid, Daniel Andreas 10  TALLM  EST 
7 Tafenau, Kasper 11  TALLM  EST 
8 Ilves, Karl Rasmus 12  TALLM  EST 
9 Roosimaa, Brenda 14  TALLM  EST 
10 Matskevitš, Iris Maria 16  TALLM  EST 
11 Shalov, Nikita 17  TALLM  EST 
12 Ber, Vanessa 18  TALLM  EST 
13 Sepp, Laura 20  TALLM  EST 
14 Fedoruk, Anželika 26  TALLM  EST 
15 Fomina, Valeria 27  TALLM  EST 
16 Šafer, Ksenia 28  TALLM  EST 
17 Ossipov, Oliivia 36  TALLM  EST 
18 Kovaljova, Alina 39  TALLM  EST 
19 Gusarov, Klim 46  TALLM  EST 
20 Maasalu, Mirjam 59  TALLM  EST 
21 Kuusk, Carmen Sandra 61  TALLM  EST 
22 Denistsik, Marianna   PÕHJ  EST 
23 Ivask, Aleksandra   PÕHJ  EST 
24 Truuse, Gabriela   PÕHJ  EST 
25 Kimask, Richard TALLM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Šafer, Ksenia
TALLM / EST
1 D1 D0 D2 V5 D1 1 0.20 9 24 -15
Salm, Markus
TALLM / EST
2 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 13 +11
Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
3 V5 D4 V5 V5 V5 4 0.80 24 14 +10
Truuse, Gabriela
PÕHJ / EST
4 V5 D1 D3 D2 D1 1 0.20 12 22 -10
Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
5 D4 D2 D2 V5 D2 1 0.20 15 22 -7
Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
6 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 13 +11

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Fomina, Valeria
TALLM / EST
1 D2 V5 D3 D1 D3 1 0.20 14 23 -9
Skoblov, Sandra
TALLM / EST
2 V5 V5 D3 V5 D3 3 0.60 21 14 +7
Ivask, Aleksandra
PÕHJ / EST
3 D3 D1 D4 V5 D2 1 0.20 15 23 -8
Tafenau, Kasper
TALLM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 15 +10
Kovaljova, Alina
TALLM / EST
5 V5 D1 D3 D1 D2 1 0.20 12 21 -9
Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
6 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.80 24 15 +9

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
1 D4 V5 D4 V5 V5 3 0.60 23 15 +8
Gusarov, Klim
TALLM / EST
2 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 14 +9
Raid, Daniel Andreas
TALLM / EST
3 D0 D1 D4 D4 V5 1 0.20 14 23 -9
Shalov, Nikita
TALLM / EST
4 V5 D4 V5 D3 D4 2 0.40 21 23 -2
Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
5 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.80 22 19 +3
Denistsik, Marianna
PÕHJ / EST
6 D3 D0 D3 V5 D4 1 0.20 15 24 -9

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Ber, Vanessa
TALLM / EST
1 V5 V5 V5 V5 D0 V5 5 0.83 25 19 +6
Linnamägi, Georg
TALLM / EST
2 D1 V5 V5 V5 D4 D3 3 0.50 23 21 +2
Maasalu, Mirjam
TALLM / EST
3 D3 D3 V5 D3 D1 D1 1 0.17 16 29 -13
Sepp, Laura
TALLM / EST
4 D4 D1 D4 D4 V5 D2 1 0.17 20 28 -8
Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
5 D3 D2 V5 V5 D1 D1 2 0.33 17 27 -10
Prede, Oliver
TALLM / EST
6 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 0.83 28 13 +15
Kimask, Richard
TALLM / EST
7 D3 V5 V5 V5 V5 D2 4 0.67 25 17 +8

Round #2 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Tafenau, Kasper 11  TALLM  EST  1.00  25  15  +10  Advanced
2 Prede, Oliver TALLM  EST  0.83  28  13  +15  Advanced
3 Ber, Vanessa 18  TALLM  EST  0.83  25  19  +6  Advanced
4T Roosimaa, Brenda 14  TALLM  EST  0.80  24  13  +11  Advanced
4T Salm, Markus TALLM  EST  0.80  24  13  +11  Advanced
6 Ilves, Karl Rasmus 12  TALLM  EST  0.80  24  14  +10  Advanced
7 Matskevitš, Iris Maria 16  TALLM  EST  0.80  24  15  +9  Advanced
8 Gusarov, Klim 46  TALLM  EST  0.80  23  14  +9  Advanced
9 Fedoruk, Anželika 26  TALLM  EST  0.80  22  19  +3  Advanced
10 Kimask, Richard TALLM  EST  0.67  25  17  +8  Advanced
11 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST  0.60  23  15  +8  Advanced
12 Skoblov, Sandra TALLM  EST  0.60  21  14  +7  Advanced
13 Linnamägi, Georg TALLM  EST  0.50  23  21  +2  Advanced
14 Shalov, Nikita 17  TALLM  EST  0.40  21  23  -2  Advanced
15 Kuusk, Carmen Sandra 61  TALLM  EST  0.33  17  27  -10  Advanced
16 Ossipov, Oliivia 36  TALLM  EST  0.20  15  22  -7  Advanced
17 Ivask, Aleksandra   PÕHJ  EST  0.20  15  23  -8  Eliminated
18 Denistsik, Marianna   PÕHJ  EST  0.20  15  24  -9  Eliminated
19T Fomina, Valeria 27  TALLM  EST  0.20  14  23  -9  Eliminated
19T Raid, Daniel Andreas 10  TALLM  EST  0.20  14  23  -9  Eliminated
21 Kovaljova, Alina 39  TALLM  EST  0.20  12  21  -9  Eliminated
22 Truuse, Gabriela   PÕHJ  EST  0.20  12  22  -10  Eliminated
23 Šafer, Ksenia 28  TALLM  EST  0.20  24  -15  Eliminated
24 Sepp, Laura 20  TALLM  EST  0.17  20  28  -8  Eliminated
25 Maasalu, Mirjam 59  TALLM  EST  0.17  16  29  -13  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  (1) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
(16) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
15 - 9 
    (8) Gusarov, Klim
TALLM / EST
 
(9) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
  13 - 8 
  (8) Gusarov, Klim
TALLM / EST
 
 
(8) Gusarov, Klim
TALLM / EST
 
15 - 9   
    (12) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
(4T) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
  6 - 5 
  (12) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
   
(12) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
15 - 6     
    (12) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
 
(13) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
  13 - 10   
  (4T) Salm, Markus
TALLM / EST
 
 
(4T) Salm, Markus
TALLM / EST
 
13 - 9   
    (12) Skoblov, Sandra
TALLM / EST
 
(3) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  15 - 9 
  (3) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
   
(14) Shalov, Nikita
TALLM / EST
 
15 - 13     
    (11) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
   
(11) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
  15 - 5     
  (11) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
     
(6) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
15 - 9       
    (11) Tammiste, Paul Mark
TALLM / EST
 
 
(7) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  7 - 6   
  (10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
   
(10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
15 - 10     
    (2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
 
(15) Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
 
  15 - 11   
  (2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
 
(2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
13 - 5   
   

Bronze Medal  
   
(8) Gusarov, Klim
TALLM / EST
 
  (2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
(2) Prede, Oliver
TALLM / EST
 
10 - 7 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(1) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  (4T) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(4T) Salm, Markus
TALLM / EST
 
13 - 6 
    (4T) Salm, Markus
TALLM / EST
 
(3) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
  15 - 8 
  (10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
 
(10) Kimask, Richard
TALLM / EST
 
15 - 9   
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(1) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
  (1) Tafenau, Kasper
TALLM / EST
 
(3) Ber, Vanessa
TALLM / EST
 
15 - 10 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
  (9) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
(9) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
15 - 6 
    (9) Fedoruk, Anželika
TALLM / EST
 
(4T) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
  15 - 5 
  (13) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
 
(13) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
11 - 10   
    (14) Shalov, Nikita
TALLM / EST
 
(14) Shalov, Nikita
TALLM / EST
 
  15 - 7 
  (14) Shalov, Nikita
TALLM / EST
 
   
(6) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
15 - 14     
    (14) Shalov, Nikita
TALLM / EST
 
 
(7) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
  15 - 8   
  (7) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
 
(15) Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
 
13 - 7   
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(13) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
  (13) Linnamägi, Georg
TALLM / EST
 
(7) Matskevitš, Iris Maria
TALLM / EST
 
15 - 13 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
  (4T) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
(4T) Roosimaa, Brenda
TALLM / EST
 
12 - 11 
    (6) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
(6) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
  15 - 13 
  (6) Ilves, Karl Rasmus
TALLM / EST
 
 
(15) Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
 
15 - 4   
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) Ossipov, Oliivia
TALLM / EST
 
  (15) Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
 
(15) Kuusk, Carmen Sandra
TALLM / EST
 
15 - 9 
   

Final Results
Event finished at 6:06 PM
Place Name Club(s) Country
1 Skoblov, Sandra TALLM  EST 
2 Tammiste, Paul Mark TALLM  EST 
3 Prede, Oliver TALLM  EST 
4 Gusarov, Klim TALLM  EST 
5 Salm, Markus TALLM  EST 
6 Kimask, Richard TALLM  EST 
7 Tafenau, Kasper TALLM  EST 
8 Ber, Vanessa TALLM  EST 
9 Shalov, Nikita TALLM  EST 
10 Fedoruk, Anželika TALLM  EST 
11 Linnamägi, Georg TALLM  EST 
12 Matskevitš, Iris Maria TALLM  EST 
13 Ilves, Karl Rasmus TALLM  EST 
14 Roosimaa, Brenda TALLM  EST 
15 Kuusk, Carmen Sandra TALLM  EST 
16 Ossipov, Oliivia TALLM  EST 
17 Ivask, Aleksandra PÕHJ  EST 
18 Denistsik, Marianna PÕHJ  EST 
19T Raid, Daniel Andreas TALLM  EST 
19T Fomina, Valeria TALLM  EST 
21 Kovaljova, Alina TALLM  EST 
22 Truuse, Gabriela PÕHJ  EST 
23 Šafer, Ksenia TALLM  EST 
24 Sepp, Laura TALLM  EST 
25 Maasalu, Mirjam TALLM  EST