uudised

>>

Klubi võitis 2017.a. EMV-lt kolm pronksi!

16.04.2017

Eile Tallinna Spordihallis peetud Eesti epeevehklemise lahtistel meistrivõistlustel saavutasid esikohad meestest Sten Priinits ja naistest Nelli Paju (mõlemad klubist En Garde). Nii meeste kui ka naiste epees läks võistkondlik meistritiitel Haapsalu klubile En Garde.

Kui meistrivõistluste vaieldamatult edukaimaks klubiks oli Haapsalu vehklemisklubi En Garde, kelle sportlased võitsid ühtekokku 6 medalit, siis rahule võib jääda ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk esitusega. Kolmanda koha saavutas individuaalselt Jüri Salm ning võistkondlikult saavutasid kolmandad kohad nii meie mehed kui ka naised.

Meeste individuaalvõistlusel käis rajal 50 vehklejat. Poolfinaalidesse jõudsid neist Priinits, Peeter Turnau (En Garde), Jüri Salm (Tallinna Mõõk) ja Marno Allika (Le Glaive). Priinits alistas oma poolfinaalis Allika 15:8 ning Turnau oli napilt 15:14 parem Salmist. Kuigi Jüri alustas väga võimsalt ja enesekindlalt ning asus kohtumist koguni 7:1 juhtima, siis kohtumise teises pooles oli täpsem Turnau. Seda kahjuks ka otsustava torke tegemisel.

Finaalis võitis Priinits torgetega 15:11 Turnaud ning tuli kolmandat aastat järjest Eesti meistriks.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlastest teenis edetabelipunkte lisaks Jürile veel Georg Marten Lanno, kes saavutas 14. koha.

Naiste epees jõudsid 33 vehkleja seast poolfinaali Paju, Erika Kirpu (Tartu Kalev), Kristina Kuusk (En Garde) ja Irina Embrich (IREM). Esimeses poolfinaalis alistas Kirpu torgetega 15:12 Embrichi ning teises poolfinaalis oli Paju parem Kuusest 15:10. Finaal Paju ja Kirpu vahel oli väga tasavägine, kohtumine läks lisaajale, kus otsustaval torkel oli kindlam Paju, alistades Kirpu 13:12.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk parimatena jõudsid esikaheksasse Anu Hark ja Gaia Marianna Salm, kes said vastavalt 5. ja 8 koha. Edetabelipunktideni jõudsid veel Madina Azizova (9. koht) ja Kärol- Liina Glinkin (10. koht).

Meeste epee võistkonnavõistluse finaalis alistas En Garde esindusvõistkond (Priinits, Turnau, Margo Lehis, Henrik Priimägi) SBSK Draakon esimese võistkonna (Elmar Azizov, Jevgeni Blinov, Ilian Bobrov, Roman Dragunov) 45:33. Pronksmedalid sai kaela Tallinna Mõõga esimene võistkond (Jüri Salm, Juhan Salm, Eduard Lebedev, Klim Gusarov), kes kolmanda koha kohtumises võitsid Tallinna Mõõk II võistkonda seisuga 22:14 Kokku osales 13 võistkonda.

Naiste epees saavutas võistkondliku esikoha samuti En Garde (Nelli Paju, Kristina Kuusk, Madli Palk). Finaalis alistati IREM (Irina Embrich, Sandra Skoblov, Jelizaveta Kuznetsova, Polina Borovik) 45:40. Pronksi teenis Tallinna Mõõk (Madina Azizova, Anu Hark, Gaia-Marianna Salm, Anželika Fedoruk), kes alistasid otsustavas kohtumises VK Musketär seisuga 45:37.

Kokku osales 5 võistkonda.

Tulemused –

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]